Awaryjne lądowanie rządowego samolotu na Okęciu. Na pokładzie nie było VIP-ów

Na pokładzie rządowego Gulfstreama doszło do awarii, samolot lądował awaryjnie na Okęciu.
Na pokładzie rządowego Gulfstreama doszło do awarii, samolot lądował awaryjnie na Okęciu. Fot. Grażyna Marks / Agencja Gazeta
Na Okęciu doszło w czwartek do awaryjnego lądowania rządowego samolotu. Załoga wcześniej zgłaszała awarię na pokładzie Gulfstreama. Na pokładzie było tylko dwóch pilotów.


To był lot szkoleniowy, w środku byli jedynie dwaj członkowie załogi. Ćwiczenia pilotów rządowego Gulfstreama zakończyły się awaryjnym lądowaniem na Okęciu.

Jak informuje porucznik Agnieszka Chojecka z 1 Bazy Lotnictwa Transportowego w rozmowie z dziennikarzem portalu gazeta.pl, w samolocie "pojawiła się niesprawność". Procedury jasno mówią, że w takiej sytuacji należy jak najszybciej wylądować.

Do lądowania doszło około godziny 11. Na pokładzie nie było żadnego VIP-a, jedynie pilot i jego zastępca. Trwają wyjaśnienia, jak doszło do tego, że załoga musiała zgłosić "sytuację alarmową" na pokładzie rządowego samolotu.

źródło: gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Pewne zwycięstwo PiS. Utrzymuje rząd z jeszcze większym poparciem
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud