Zwrot akcji ws. "Solid Gold". Producent musi zwrócić TVP 2,5 mln zł

"Solid Gold" wraca do konkursu głównego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Producent musi zwrócić 2,5 mln złotych TVP, które wypowiedziało w czwartek umowę.
"Solid Gold" wraca do konkursu głównego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Producent musi zwrócić 2,5 mln złotych TVP, które wypowiedziało w czwartek umowę. Fot. Screen z trailera filmu / materiały producenta
Trwa zamieszanie wokół filmu Jacka Bromskiego "Solid Gold". Obraz, który wcześniej został w niejasnych okolicznościach wycofany przez TVP, właśnie powrócił do konkursu głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


O decyzji dowiedzieliśmy się w piątek. – Decyzja zapadła w czwartek ok. godz. 22. Prezes TVP rozwiązał umowę z producentem filmu, firmą Akson Studio. Oznacza to, że musimy zwrócić koproducentowi 2,5 mln zł – wyjawił Jacek Bromski w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski.

Film "Solid Gold", którego fabuła budzi skojarzenia z aferą Amber Gold, został kilka dni temu wycofany z Konkursu Głównego trwającego w Gdyni 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Na emisję filmu nie zgodziła się TVP, wtedy jeszcze mniejszościowy koproducent obrazu. Wyjaśnienia reżysera Jacka Bromskiego nie pozostawiały wątpliwości. Jego zdaniem decyzja o wycofaniu filmy z festiwalu w Gdyni miała charakter charakter cenzury. Nie był w tym sądzie odosobniony.

– Coraz częściej rzeczywistość przypomina to, co działo się w PRL-u – tak Tomasz Raczek w rozmowie z naTemat komentował skandal, którym żyją wszyscy na festiwalu filmowym w Gdyni.

Film "Solid Gold" opowiada historię podobną do afery Amber Gold, widzianą z perspektywy dwóch policjantów prowadzących śledztwo dotyczące biznesowo-politycznych układów na Pomorzu.

źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0Dlaczego najlepsi maratończycy są z Afryki? Biegowy fenomen niezwykłego ludu z Kenii
Bella Baby Happy Pants 0 0Krwotok u dziecka: jak poprawnie zatamować krwawienie z rany i z nosa
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką
0 0Gdańsk z prestiżową nagrodą. Miasto rządzone przez Dulkiewicz dostanie 50 tys. euro
0 0500+ już się wypaliło. Wystarczył rok, by w Polsce żyło prawie pół miliona więcej skrajnie biednych
HYDEPARK 0 0Nie mogłem w to uwierzyć. Dostałem nagrodę za najlepszy tatuaż na najważniejszej imprezie
0 0Pierwsza taka seria podcastów w Polsce. Ich tematami będą dziennikarskie śledztwa

NA ŚWIECIE