Sceny jak z filmu gangsterskiego. TVN pokazał aferę jednego z najważniejszych polityków PiS

"Pancerny Marian i pokoje na godziny" - pod takim tytułem ukazał się reportaż Superwizjera TVN o Marianie Banasiu, szefie NIK z nominacji PiS.
"Pancerny Marian i pokoje na godziny" - pod takim tytułem ukazał się reportaż Superwizjera TVN o Marianie Banasiu, szefie NIK z nominacji PiS. Fot. Maciej Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Największy rozdźwięk budzi pełniona funkcja jednego z najważniejszych polityków PiS i wymowa "Superwizjera", który pokazuje ujęcia z wnętrza pensjonatu przypominające kadry z filmu gangsterskiego. A mamy do czynienia z Marianem Banasiem, byłym ministrem finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego i obecnym szefem Najwyższej Izby Kontroli.


O tym, że Marian Banaś miał zarabiać na pokojach dla godziny, było już w krótkiej zapowiedzi programu. Mogliśmy się z niej wręcz dowiedzieć, że obecny prezes NIK jest – według dziennikarzy "Superwizjera" – powiązany z gangiem sutenerów. O szczegółach mieliśmy dowiedzieć się z programu w TVN24.


Ile czasu? Godzinka? 60 zł. Tak zaczyna się reportaż "Superwizjera". Dziennikarze "Superwizjera" podali się za klientów pensjonatu i weszli do jednego z pokojów w kamienicy.

Mówi się, że w PiS-ie ma przydomek "Pancerny Marian". Portal WP podał, że oświadczenia majątkowe sprawdza CBA. Powodem miała być kamienica, którą wynajmował pod usługi hotelowe. Mimo to został wybrany na stanowisko szefa NIK, na której czele powinien stać człowiek krystalicznie uczciwy. Banaś nie chciał o tym rozmawiać z reporterami TVN. – Nie mam potrzeby z panem rozmawiać – odpowiedział ówczesny minister finansów.


Do dokumentów wpisał dwa domy oraz trzy mieszkania. Tymczasem okazało się, że w niewielkim pensjonacie na krakowskim Podgórzu wynajmowane były pokoje na godziny. Wnętrze pokoju potwierdzało domysły dziennikarzy. Wewnątrz oprócz wielkiego łóżka były ściany wyłożone lustrami. Recepcjonistka nie zaksięgowała wizyty, nie było paragonów. Czy niewydanie paragonu było zgodne z prawem? Za to grozi odpowiedzialność karno-skarbowa. Według zapisów księgi wieczystej, to Marian Banaś jest właścicielem kamienicy. Chciał ją sprzedać, ale nigdy do tego nie doszło.


Dziennikarze TVN24 spotkali w kamienicy braci K., znanych przestępców, którzy prowadzili agencje towarzyskie. Brali już udział w krwawych wydarzeniach. Za pobicie policjanta obaj bracia zostali skazani przez krakowski sąd. Zdaniem dziennikarzy, Mariana Banasia wiążą niejasne powiązania z jednym z bandytów. Jeden z mężczyzn zachowywał się tak, jakby był szefem pensjonatu.

Kamienica w 2016 r. stała się zabezpieczeniem spłaty kredytu bankowego w wysokości 2,5 mln zł. Kredytu udzielił Bank Ochrony Środowiska. Dlaczego pełniąc tak ważną funkcję rządową Banaś nie ujawnił informacji o zobowiązaniach? O okolicznościach kredytu bankowego dziennikarze TVN próbowali rozmawiać z synem Jakubem Banasiem. Nie chciał rozmawiać, jego zdaniem pytania naruszały dobra osobiste.

źródło: TVN24

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Selma Blair walczy z nieuleczalną chorobą. Oto 5 rzeczy, jakich aktorka nauczyła nas o cierpieniu
WYWIAD 0 0"PE z pewnością nie będzie zamykał oczu". Burzliwa debata o zakazie edukacji seksualnej w Polsce
0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych

O TYM SIĘ MÓWI

0 0"Nie czuję się urażona". Ma 23 lata, działa w partii Korwina. Opowiada, jak traktowane są kobiety
0 0W Platformie wrze. Schetyna nagle odwołał posiedzenie klubu
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Wywiad poruszył Anglię, ale nie wszystkim się spodobał
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Więzienie za edukację seksualną to nie wszystko. 5 rzeczy, które PiS może chcieć przykryć
0 0"Justin ma specjalne miejsce w naszych sercach". Wymowny komentarz Tuska do wydarzeń w Kanadzie

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać