"Superwizjer" odpala nową aferę w PiS. Ważny polityk i... "pokoje na godziny"

Prezes NIK Marian Banaś (w środku) będzie bohaterem najbliższego wydania "Superwizjera" TVN.
Prezes NIK Marian Banaś (w środku) będzie bohaterem najbliższego wydania "Superwizjera" TVN. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Od niedawna prezes Najwyższej Izby Kontroli, wcześniej (na chwilę) minister finansów, jeden z najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości Marian Banaś będzie miał się wkrótce z czego tłumaczyć. Stacja TVN ujawniła zapowiedź najbliższego wydania "Superwizjera", którego bohaterem będzie Banaś. Na postać polityka pada poważny cień.


Z krótkiej zapowiedzi programu (emisja w sobotę 21 września o godz. 20:00 w TVN24) możemy się dowiedzieć, że Marian Banaś miał zarabiać na "pokojach na godziny". Na nagraniu pada wręcz oskarżenie, że obecny prezes NIK jest – według ustaleń dziennikarzy "Superwizjera" – powiązany z gangiem sutenerów.

"Ile zarabia na pensjonacie schadzek były minister finansów i obecny szef NIK?" – słyszymy w zapowiedzi programu zatytułowanego "Pancerny Marian i pokoje na godziny". Autor reportażu Bertold Kittel na trop afery wpadł, gdy przyjrzał się oświadczeniom majątkowym Banasia.
Marian Banaś prezesem Najwyższej Izby Kontroli został z końcem sierpnia. Został na to stanowisko wybrany głosami PiS.

Ta nominacja była dość zaskakująca, bowiem Banaś zaledwie w czerwcu został ministrem finansów. Porównywano go wtedy do czołgu, który zawsze dąży do celu bezlitośnie rozjeżdżając po drodze wszystkie przeszkody. Były minister, a obecnie prezes NIK uchodzi za człowieka, który wywodzi się z twardego jądra PiS.


"Superwizjer" w TVN24 to magazyn śledczy, w którym ujawniono szereg afer – m.in. o tym, jak policjanci we Wrocławiu znęcali się nad Igorem Stachowiakiem, który zmarł na komisariacie, fałszowaniu podpisów na listach poparcia Adama Andruszkiewicza czy o procederze uboju chorych krów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!