PILNE PIS Z JESZCZE WIĘKSZYM POPARCIEM NIŻ 4 LATA TEMU. TU ZNAJDZIESZ WYNIKI WYBORÓW

George Russel rozbił bolid w Singapurze! Partner Roberta Kubicy nie ukończył wyścigu

George Russel nie ukończył GP Singapuru.
George Russel nie ukończył GP Singapuru. Fot. Twitter / kadr z Eleven Sports
Brytyjski kierowca zdecydowaną większość wyścigów w tym sezonie kończy przed Robertem Kubicą, ale tym razem Polak na pewno będzie przed Brytyjczykiem. Russel na 36. okrążeniu GP Singapuru rozbił swój bolid w wyniku starcia z Romanem Grosjeanem. Był w tym momencie dziewiętnasty, jedno miejsce za Kubicą. Sam Polak wyścig ukończył na 16. miejscu. Dublet zaliczyło Ferrari: wygrał Sebastian Vettel przed Charlesem Leclerkiem.


Dla Russela GP Singapuru od początku nie było udane. Choć jak zawsze wygrał z Kubicą w kwalifikacjach, już na pierwszym okrążeniu dał się „połknąć” Polakowi. Brytyjczyk zresztą szybko musiał zjechać do alei serwisowej, gdyż w jego samochodzie… obluzowało się przednie skrzydło.W dalszej części wyścigu, gdy Kubica zjechał do boksu, Russel go wyprzedził. Czy taki stan utrzymałby się do końca wyścigu jednak się nie dowiemy, gdyż Russel rozbił swój bolid. W wyniku starcia z Romanem Grosjeanem wpadł w bandę i musiał wysiąść, a na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.Ostatecznie Robert Kubica wyścig zakończył na 16. miejscu. Polak wyprzedził Kevina Magnussena, który sygnalizował problemy z oponami.

Wyścig wygrał Sebastian Vettel z Ferrari. To jego pierwsza wygrana w tym sezonie. Drugi był Charles Leclerc, jego zespołowy partner, który startował z Pole Position. Trzeci był Max Verstappen z Red Bulla.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud