"Śpię w hotelu sejmowym". Lubnauer o groźbach, jakie wysyłał funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej

Radio Zet poinformowało, że to funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej miał grozić posłance Katarzynie Lubnauer. Te informacje potwierdziło nam Centrum Informacyjne Sejmu.
Radio Zet poinformowało, że to funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej miał grozić posłance Katarzynie Lubnauer. Te informacje potwierdziło nam Centrum Informacyjne Sejmu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej groził śmiercią Katarzynie Lubnauer. Posłanka Nowoczesnej komentuje dla naTemat: – Straży Marszałkowskiej nadano nowe uprawnienia w tej kadencji Sejmu. Mogą być na przykład posiadaczami broni. W tym kontekście to brzmi groźnie.


W niedzielę Katarzyna Lubnauer była jednym z gości Konrada Piaseckiego w programie "Kawa na ławę" w TVN24.

W trakcie dyskusji w telewizyjnym studiu ktoś na adres redakcji wysłał maila z pogróżkami: "Lubnauer ty k....o szmato dziwko suko trzeba cie zabić jak tego złodzieja adamowicza" (pisownia oryginalna, jedynie wulgaryzm został wykropkowany).

Natychmiast poinformowano o tym policję. Funkcjonariusze w nocy ostrzegli posłankę, że autor gróźb jest w okolicy.

– Śpię w hotelu sejmowym i policjanci powiedzieli, żebym nie opuszczała tego miejsca. Przekazano mi także, że Straż Marszałkowska została poinformowana o zagrożeniu – mówi naTemat Katarzyna Lubnauer.

Nazajutrz 44-letni mężczyzna został aresztowany. Szybko okazało się, że to funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej z 19-letnim stażem.

Sama posłanka Nowoczesnej podkreśla, że nie da się zastraszyć: – Uważam, że moment, kiedy zaczniemy się bać, to będzie moment, kiedy poddamy się ludziom, którzy nam grożą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Trenuje, boksuje, rozwala w sumo. Tego niesamowitego robota stworzyli polscy studenci
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki