500 klientów Neckermanna wraca do Polski. Samorząd przeznaczył 25 mln zł na pomoc

500 klientów wróci w środę do Polski.
500 klientów wróci w środę do Polski. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
500 turystów wróci do Polski w środę, a kolejne 220 poszkodowanych klientów Neckermanna w czwartek. Mazowiecki Urząd Marszałkowski zapowiedział również pomoc dla tych, którzy zaplanowali powroty w późniejszym terminie.


Jak podaje radio RMF FM, któremu udało skontaktować się z pracownikami mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, urzędnikom udało się dojść do porozumienia z właścicielami hoteli i opłacić pobyt tym, którzy powroty zaplanowali w późniejszym terminie. Na ten cel zostały uruchomione gwarancje finansowe w wysokości 25 mln złotych.Jako pierwsi wrócą turyści z Turcji i z Grecji. Kolejnego dnia do Polski przylecą osoby, które do tej pory wypoczywały w Egipcie. Zdaniem urzędu nie ma potrzeby ściągania reszty urlopowiczów poszkodowanych przez upadek Neckermanna, w łącznej liczbie 3,6 tys. osób.

Jeśli któryś z turystów będzie musiał pokryć koszty hotelu, by nie zostać z niego wyrzuconym, powinien wziąć rachunek. Potem urząd odda pieniądze. "Osoby, które mają wykupione wycieczki zaczynające się za kilka dni, powinny zgłosić się do firmy, która ubezpieczała Neckermanna. To jest Allianz Partners. Firma ma oddać wszystkie wpłacone pieniądze maksymalnie do 30 dni" – podaje RMF FM.

Gdzie dzwonić?
"W przypadku, gdy podróżny w momencie niewypłacalności znajduje się poza granicami kraju, organem, do którego należy się zwrócić, jest Marszałek Województwa Mazowieckiego, który w zależności od sytuacji może pokryć koszty kontynuacji imprezy turystycznej, pokryć koszty powrotu lub podjąć działania związane z organizacją powrotu" – czytamy w komunikacie Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego.


Klienci Neckermann Polska, którzy przebywają aktualnie za granicą, mogą skontaktować się z Centrum Operacyjnym pod czynnym całą dobę numerem telefonu: +48 22 522 29 00.

Można kontaktować się również z Departamentem Kultury, Promocji i Turystki mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego - pod numerami telefonów: +48 22 597 95 40, +48 22 597 95 43, +48 22 597 95 45 oraz +48 22 597 95 41, a także mailowo, pisząc na adres: dkpit@mazovia.pl.

Źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje