Niespełna 2 minuty, a mogą zaważyć na wyborach. Kidawa-Błońska o największym problemie Polaków

Małgorzata Kidawa-Błońska w Krakowie mówiła o tym, jak Koalicja Obywatelska zamierza naprawić służbę zdrowia w Polsce.
Małgorzata Kidawa-Błońska w Krakowie mówiła o tym, jak Koalicja Obywatelska zamierza naprawić służbę zdrowia w Polsce. Fot. Facebook.com / Platforma Obywatelska
Kto wie, czy to przemówienie nie okaże się kluczowe dla rozstrzygnięcia tegorocznych wyborów parlamentarnych. Niespełna dwie minuty z krakowskiej konwencji KO, które Małgorzata Kidawa-Błońska poświęciła planowi naprawy służby zdrowia, świetnie wpisują się bowiem w to, o czym mówią wszystkie polskie rodziny – niezależnie od sympatii partyjnych.


Polacy coraz głośniej utyskują na szalejącą w sklepach drożyznę, chaos w szkołach czy niepewność prowadzenia biznesu. Żadna z obaw nie jest jednak wypowiadana tak chóralnie, jak ta o stan służby zdrowia. Nie ma pola, na którym Prawo i Sprawiedliwość w ciągu minionych czterech lat rządów poniosło większą klęskę.

Kidawa-Błońska o planie naprawy służby zdrowia
Walkę z dramatami na SOR-ach, horrendalnie długimi kolejkami do specjalistów i trudną sytuacją personelu medycznego zapowiada więc opozycja. Koalicja Obywatelska od początku uczyniła z tego najważniejszy punkt swego programu wyborczego. A podczas sobotniej konwencji KO w Krakowie Małgorzata Kidawa-Błońska o planie naprawy służby zdrowia i szansach na jego realizację postanowiła powiedzieć w prostych słowach.– Nasz program opieki zdrowotnej stanie się programem europejskim i będzie finansowany z Unii Europejskiej. W tym tygodniu rozmawiałam z nową szefową Komisji Europejskiej – zaczęła liderka Koalicji Obywatelskiej.
Małgorzata Kidawa-Błońska
kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera o służbie zdrowia podczas konwencji w Krakowie

Wiemy, że wielu ludziom – którzy widzą to, co się dzieje w służbie zdrowia – wydaje się, że to jest niemożliwe. Trudno im uwierzyć, że czas oczekiwania na SOR-ach można skrócić maksymalnie do 60 minut, że kolejki do lekarzy-specjalistów mogą się skrócić do 21 dni i że cała polska opieka medyczna może być na europejskim poziomie. Wierzcie, to naprawdę jest możliwe! Nie dajcie sobie tej wiary odebrać!

"Będzie jak z autostradami"
W Krakowie Małgorzata Kidawa-Błońska wskazała, na czym w tego typu kwestiach polega przewaga jej formacji nad rządzącym obecnie PiS. – Wystarczy mądre zarządzanie – fachowcy w kraju i skuteczne pozyskanie pieniędzy unijnych – stwierdziła. – Będzie tak samo, jak z autostradami. Też nikt nie wierzył, że to się uda. Wszyscy mówili, że niemożliwe, a powstały. Trzeba tylko umieć rozmawiać z UE oraz pracować w Unii i tu na miejscu – dodała.

– Program europejskiej ochrony zdrowia jest do szybkiego uruchomienia. Każdy, kto wie, co znaczy choroba, wie też, że nie mamy czasu do stracenia. Nasze marzenia, żeby Polacy w sferze zdrowia przenieśli się wreszcie w XXI wiek, zmieniły się w plan. Następny krok to realizacja tego planu. Jesteśmy do tego gotowi, od zaraz! – zapowiedziała.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0PiS po cichu majstruje przy funduszu wsparcia niepełnosprawnych. Tak sfinansuje obietnice
0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO