Tragedia w fińskiej szkole. Młody mężczyzna dokonał ataku przy użyciu miecza

W Finlandii młody mężczyzna zabił mieczem jedną osobę, a dziewięć ranił zanim został zatrzymany przez policję.
W Finlandii młody mężczyzna zabił mieczem jedną osobę, a dziewięć ranił zanim został zatrzymany przez policję. Fot. Twitter / TPKanslia
Do tragicznych wydarzeń doszło we wtorek w Kuopio we wschodniej Finlandii. Do jednej ze szkół wszedł mężczyzna uzbrojony w miecz, wszedł do jednej z klas i zaatakował uczniów. Policja informuje o jednej ofierze śmiertelnej i dziesięciu osobach rannych. Napastnik został raniony podczas próby zatrzymania, przebywa w areszcie.


Jak twierdzą naoczni świadkowie cytowani przez fiński serwis informacyjny, sprawcą ataku jest młody obywatel Finlandii. We wtorek wszedł do szkoły policealnej Savo Vocational College z długą torbą na ramieniu. Po wejściu do klasy wyjął z niej miecz i uderzył nim w szyję jednej z dziewczyn. Następnie pchnął ją mieczem w brzuch. Kolejną ofiarą napastnika był nauczyciel, który próbował pomóc dziewczynie. Inni uczniowie mieli zacząć rzucać w napastnika krzesłami, próbując jednocześnie uciec z sali. Nie wszystkim to się udało. Jak podaje oficjalnie fińska policja, w trakcie ataku zginęła jedna osoba, o dziewięć zostało rannych.

Sprawca ataku także trafił do szpitala w stanie ciężkim po tym, jak podczas próby zatrzymania przez policjantów rzucił się na nich z mieczem. Funkcjonariusze oddali w jego kierunki kilka strzałów. Policja na razie odmawia podawania szczegółów zajścia i nie chce spekulować na temat motywów napastnika.

źródło: ksml.fi
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje