Dlaczego Tusk nie pomaga KO w kampanii? Neumann wskazał na coś ważnego

Donald Tusk na razie dystansuje się od kampanii wyborczej w Polsce.
Donald Tusk na razie dystansuje się od kampanii wyborczej w Polsce. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Donald Tusk na razie nie bierze aktywnego udziału w kampanii wyborczej. Dlaczego założyciel Platformy Obywatelskiej tak mało się udziela? Szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann wyjaśnia, że na koniec kadencji w Brukseli szef RE ma mnóstwo pracy. Na antenie Radia Plus Neumann zapewnił jednak, że Tusk jeszcze włączy się do działań przed wyborami.


– Donald Tusk zdaje swoje stanowisko w Brukseli. Kończy się jego kadencja, ma tam mnóstwo spraw do załatwienia, natomiast chyba dla wszystkich jest jasne i oczywiste, po której stronie ma serce Donald Tusk i dla kogo to serce bije – mówił w Radiu Plus Sławomir Neumann.

Szef klubu PO-KO na spokojnie podchodzi do finiszu kampanii wyborczej i ewentualnego zaangażowania w nią byłego premiera. – Jeszcze pan się doczeka tweetów przewodniczącego Tuska. My zawsze liczymy na siebie i pracujemy sami. Najbardziej aktywnie jak tylko możemy, bo to są wybory, które są blisko ludzi – odparł na pytanie prowadzącego.

Neumann nie ma wątpliwości, że Donald Tusk doskonale orientuje się o sytuacji w Polsce. – Wie też, czy ta jego pomoc, mocne zaangażowanie w maju, nam pomagało czy nie w jakikolwiek sposób. Wydaje się, że jak nie zrobisz tego sam, to nikt ci z zewnątrz nie pomoże – dodał polityk PO.


Zainteresowanie brakiem aktywności Tuska jest uzasadnione. Pamiętamy przecież, że podczas kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, były premier wyraźnie stanął po stronie opozycji. Często gościł w Warszawie, a szerokim echem odbiły się jego przemówienia, w których przypominał m.in. o zasadach demokratycznego państwa.

źródło: Radio Plus
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu