TVP Info taśmami uderza w Neumanna. Przy okazji wyszło, co mobilizuje elektorat opozycji

TVP Info opublikowało taśmy ze Sławomirem Neumannem.
TVP Info opublikowało taśmy ze Sławomirem Neumannem. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
TVP Info opublikowało nagrania sprzed dwóch lat z kuluarowych rozmów partyjnych Koalicji Obywatelskiej. Mają odsłaniać "kulisy brutalnej politycznej gry wewnątrz PO", ale w rzeczywistości pokazują także coś innego.


Materiały ujawnione przez TVP Info pochodzą z końca 2017 r. Stacja podaje, że zarejestrowano na nich spotkanie Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej z Tczewa.

Uwagę przykuwa szczególnie jeden wątek nagrania, w którym Neumann wspomina o "niepisowskich prezydentach z aktami oskarżenia". Szef klubu PO-KO podkreśla, że ewentualne kłopoty prezydentów PO z prawem nie będą problemem w kampanii, bo zarzuty prokuratorskie są zdaniem Neumanna z punktu widzenia wyborców anty-PiS korzystne.

Wspomniał o tym w kontekście urzędującego prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego, którego działalnością interesowało się CBA. Chodziło o sprzedaż gruntów w mieście. – Będzie Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak. On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k***a, nikogo to nie ruszy – mówił Neumann. – Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k***a atak PiS-u, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k***a, naszych, których oskarżają – dodawał.

– Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia – wskazywał polityk.
TVP Info taśmom z Tczewa od samego rana poświęca piątkowe "Wydanie specjalne". Na nagraniach słychać m.in., jak Neumann krytycznie wypowiada się o Komitecie Obrony Demokracji ("Nie ma KOD-u, KOD jest niczym. […] Ci ludzie z tego KOD-u, bez organizacji, są niczym") czy narzeka na działaczy z Tczewa ("Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem. [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p***by, naprawdę").


źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy