Są kolejne taśmy Neumanna. Teraz pokazały je "Wiadomości" i to w dziwnym momencie

"Wiadomości" opublikowały kolejną część tzw. taśm Neumanna. Tym razem chodzi o obsadzanie miejskich stanowisk w Tczewie.
"Wiadomości" opublikowały kolejną część tzw. taśm Neumanna. Tym razem chodzi o obsadzanie miejskich stanowisk w Tczewie. Screen / "Wiadomości" TVP
TVP nie ustaje w publikacji nowych nagrań mających kompromitować czołowego polityka Platformy Obywatelskiej. Co jednak niezwykle wymowne, materiały, które w zamierzeniu miały być przedwyborczą bombą, która wysadzi opozycję w powietrze, "Wiadomości" tym razem opublikowały pod sam koniec programu, w jego... 21 minucie.


Ważniejsza okazała się nominacja Janusza Wojciechowskiego, wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie, a nawet kuriozalna wolta wyborcza Lecha Wałęsy. W taśmach sprzed dwóch lat, na których są rozmowy Sławomira Neumanna z działaczami PO z Tczewa, politycy rozmawiają o obsadzie stanowisk w tym pomorskim mieście.


"Chodzi o to, żeby mieć wpływ na miasto", "mamy dwa miejsca do rady nadzorczej", "jak wygramy wybory samorządowe, to będzie dużo do dzielenia" – takie kwestie słychać na nowych nagraniach, które opublikowały "Wiadomości" TVP[/url].

Neumann i jego rozmówcy mówili między innymi o obsadzie politycznych stanowisk w magistracie Tczewa i podległych mu miejskich spółkach. Neumann miał wywierać presję na tczewskich działaczy PO w kwestii wyboru Adama Korlola (byłego ministra sportu i turystyki) na przewodniczącego Platformy w tym mieście. Kartą przetargową miała być obsada stanowisk w powyborczej układance.


– I, k..., będziemy my wskazywać wiceprezydenta. (...) Będziemy mieli, k..., radnych w powiecie i my będziemy, k..., w grze i możemy ustawić powiat. K..., o to chodzi. Nie o to dzisiaj, kto gdzie będzie – mówił Sławomir Neumann.

– Nie jest planem Adama (Korola – red.) siedzieć w Tczewie do końca życia – ma w dupie to. Tylko wygraj wybory i zostań szefem Platformy wtedy po Adamie – wtedy, bo on się wycofa – mówił Neumann do tczewskiego polityka PO. Z rozmowy miało ponadto wynikać, że kandydatura Korola w Tczewie miała być tylko wyborczą sztuczką, wabikiem na wyborców – twierdziły "Wiadomości".


Co jeszcze było na taśmach Neumanna?
W poprzedniej odsłonie taśm Neumann deprecjonował znaczenie wyborów samorządowych. – Mamy 102 miasta prezydenckie i chodzi o to, żeby w niedzielę, k***a, wieczorem pokazać, że PiS nie wygrał w żadnym, że przegrał wybory. My nie gramy o wybory samorządowe, one są ch**, one są ważne, ale to jest ch**, mały etap. Bo jak przegramy wybory samorządowe, to nas nie ma w wyborach parlamentarnych. Nie ma nas, k***a, i PiS rządzi drugą kadencję – przekonywał.

W następstwie publikacji nagrań przez TVP Sławomir Neumann zrezygnował z funkcji szefa klubu parlamentarnego PO-KO. Polityk poinformował o tym w niedzielę, gdy było już jasne, że TVP szykuje kolejną porcję "taśm" z Tczewa.

źródło: TVP

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Po rozwodzie też możesz być dobrym ojcem. Musisz pamiętać o kilku rzeczach – wiem z doświadczenia
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką
0 0Gdańsk z prestiżową nagrodą. Miasto rządzone przez Dulkiewicz dostanie 50 tys. euro
0 0500+ już się wypaliło. Wystarczył rok, by w Polsce żyło prawie pół miliona więcej skrajnie biednych
HYDEPARK 0 0Nie mogłem w to uwierzyć. Dostałem nagrodę za najlepszy tatuaż na najważniejszej imprezie
0 0Pierwsza taka seria podcastów w Polsce. Ich tematami będą dziennikarskie śledztwa

NA ŚWIECIE

NA WŁASNE OCZY 0 0"Ludzie wychodzą na balkony i tłuką w garnki". Polka z Barcelony opowiada, co się tam dzieje
WARTO WIEDZIEĆ 0 0"Tykająca bomba". Kurdowie pilnowali obozów dla bojowników ISIS i ich rodzin. Oto co się tam dzieje
POLECAMY 0 0"Nokaut przez KO". Wyjaśniamy, dlaczego na Pomorzu to PiS przegrało wybory
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Na marszałka Senatu tylko Brejza! PO nie może zmarnować funkcji trzeciej osoby w państwie
0 0Startował w Gdańsku, teraz znokautował rywali na Podkarpaciu. Tajemnica sukcesu Grzegorza Brauna
TYLKO W NATEMAT 0 0Był kandydatem KO do Sejmu. W tej komisji dostał okrągłe zero głosów, chociaż głosował na... siebie