"Prawdziwy sztandar Solidarności mamy my!". Oburzające słowa Kaczyńskiego w Warszawie

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Warszawie: "prawdziwy sztandar Solidarności mamy my!".
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Warszawie: "prawdziwy sztandar Solidarności mamy my!". Fot. Twitter / PiS Podkarpackie
Jarosław Kaczyński wystąpił na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Prezes twórczo rozwijał hasła wyborcze swojej partii, mówiące o potrzebie wyrównania poziomu życia, czyli społecznej solidarności. Mówiąc o solidarności, zaznaczył, że to jego partia rzekomo niesie dziś sztandar legendarnego związku, który obalił komunizm.


Najpierw nerwowe kpiny z Konfederacji
Prezes rozpoczął warszawskie wystąpienie od kpin z polityków Konfederacji, czym niejako potwierdził, że PiS może się prawicowego ugrupowania naprawdę obawiać. To właśnie Konfederacja, jeśli dostanie się do Sejmu, może być zagrożeniem dla osiągnięcia przez PiS parlamentarnej większości, pozwalającej na samodzielne rządy. Dobrze rozumiały to "Wiadomości" TVP.

– Na taśmach Neumanna jest fragment, że jakiś Zbyszek cierpi z powodu tego, że będzie musiał pana Biedronia popierać. Część tej wypowiedzi jest nie do powtórzenia, ale że zęby bolą, to mogę powtórzyć. Jeśli chodzi o ból zębów, to postawienie na Konfederację, tylko żeby tak koalicja, w sumie jedna partia, była czterogłowa, to też zęby bolą, ale na to stawiają – mówił Jarosław Kaczyński. Następnie prezes przeszedł do tego, co już wielokrotnie padało z jego ust podczas obecnej kampanii, czyli potrzebie społecznej solidarności a więc wyrównania poziomu życia. Zdaniem lidera PiS tylko jego partia jest tego gwarantem.

PiS przywłaszcza pierwszą "Solidarność"
– Jesteśmy formacją empatyczną. Umiemy się wczuć w sytuację tych, których przemiany w '89 r. wpędziły w nędzę. Poprawa sytuacji życia Polaków to nasze wielkie osiągnięcie ekonomiczne, ale i społeczne oraz moralne. Sytuacja, która miała miejsce w Polsce przez wiele lat, łamała podstawowe reguły solidarności społecznej. Myśmy te wartości przywrócili. Prawdziwy sztandar "Solidarności" - oprócz samego związku - mamy dzisiaj my – mówił lider PiS. Kaczyński podkreślił, że jego ugrupowanie jest wiarygodne, bo jako pierwsze po 1989 r. spełniło obietnice wyborcze. – Pierwszy raz w dziejach Polski po 1989 roku zapowiedzi, które zostały sformułowane przed wyborami, zostały zrealizowane, ale – co więcej – zostały zrealizowane zapowiedzi, które padły w trakcie kadencji – przed wyborami samorządowymi. To jest wielka wartość dla polskiej demokracji, bo demokracja ma sens wtedy, kiedy zapowiedzi partii są realizowane – wyjaśnił prezes PiS.


Prezes potwierdził, że Polska według jego przewidywań dogoni Niemcy w ciągu 21 lat. Doprecyzował, że nie chodzi o dzisiejsze Niemcy, tylko naszych zachodnich sąsiadów za 18-19 lat, kiedy będą już dużo bogatsi. Pod koniec wystąpienia Kaczyński zapewnił jeszcze, że jego formacja nie pozwoli w Polsce na realizację planu Rabieja, czyli adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0Klaskali, ale się nie cieszyli. Tak obóz PiS reagował na słowa Morawieckiego
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
0 0Przy tych posunięciach twardy elektorat... wymięka. Tak PiS wkurzyło swoich wyborców
0 0Zapytali o koszty wizyt zagranicznych Szczerskiego. Kwota wbija w fotel
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Najmłodsza miliarderka się bogaci. Poruszenie w świecie mody
WYWIAD 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Afera podkarpacka. Zatrzymano byłych funkcjonariuszy CBŚP i CBA