"Wolno takie rzeczy robić". Ojciec Rydzyk w butny sposób wytłumaczył się z rządowego wsparcia

Ojciec Rydzyk tłumaczył się na antenie Radia Maryja z pieniędzy, jakie jego instytucje dostały od PiS.
Ojciec Rydzyk tłumaczył się na antenie Radia Maryja z pieniędzy, jakie jego instytucje dostały od PiS. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się do zarzutów dotyczących pieniędzy od rządu i podlegających mu instytucji, które dostawały podmioty związane z redemptorystą. Zdaniem o. Rydzyka nie ma w tym nic złego.


Ojciec Rydzyk mówił o rządowej pomocy w Radiu Maryja. – To, co robimy – wszystko jest zgodnie z prawem. Na przykład teraz muzeum "Pamięć i Tożsamość". Wolno takie rzeczy robić. Jeśli można robić i mamy takie możliwości, a nie robilibyśmy, to jest grzech zaniedbania. Ministerstwo to buduje, my włożyliśmy swój wkład bardzo duży, biegli to ocenili – tłumaczył redemptorysta we wtorkowych "Aktualnościach dnia".

– My nic nie ukrywamy – mówił ojciec dyrektor, odpowiadając kandydatowi Koalicji Obywatelskiej Arkadiuszowi Myrsze (PO), który stwierdził, że "PiS woli wspierać imperium ojca Tadeusza Rydzyka zamiast mieszkańców Torunia”.

– To nie jest pierwszy tego rodzaju atak. Swego czasu po Toruniu jeździły specjalne billboardy z podobizną premier Beaty Szydło oraz moją, sugerujące, że PiS daje pieniądze Radiu Maryja – przypomniał dyrektor Radia Maryja na antenie swojej rozgłośni.

Ile PiS dało na dzieła Rydzyka
Ostatnio portal oko.press wyliczył, ile rząd PiS dał łącznie pieniędzy na dzieła ojca dyrektora. Ministerstwa, spółki i organizacje pod kontrolą Prawa i Sprawiedliwości tylko od 2016 roku dały fundacjom i mediom o. Tadeusza Rydzyka co najmniej 214 238 441 złotych. 

To, że miliony złotych dostała spółka Geotermia, ujawnił poseł PO Krzysztof Brejza. Niektóre kwoty wprost zwalały z nóg. Redakcja naTemat jako pierwsza opublikowała odpowiedzi, jakie Brejza dostał z Ministerstwa Środowiska po tym, jak zapytał o finansowanie spółek związanych z ojcem Rydzykiem.


źródło: Radio Maryja
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje