"To nie był przypadek". Kaczyński także gra śmiercią prof. Szyszko w kampanii

Jarosław Kaczyński też upolitycznia śmierć Jana Szyszko.
Jarosław Kaczyński też upolitycznia śmierć Jana Szyszko. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Trwa upolitycznianie śmierci Jana Szyszko przez PiS. Pierwsza zrobiła to Krystyna Pawłowicz, a jej słowa podchwyciła TVP Info. Okazuje się, że także Jarosław Kaczyński nie pozostał obojętny i podczas konwencji PiS w Kielcach on również wykorzystał śmierć partyjnego kolegi w kampanii. Zasugerował, że "nie była ona przypadkiem".


Prawica insynuuje, że to opozycyjne media są winne śmierci Jana Szyszko. Polityk PiS, zdaniem TVP Info, miał "źle znosić krytykę jego osoby". Bardziej bezpośrednia była Krystyna Pawłowicz, która wprost stwierdziła, że Szyszko został "zaszczuty" przez TVN. W ten sposób przedstawiana jest krytyka bulwersujących poglądów prof. Szyszko, który w ostatnich dniach sugerował, że Polki powinny rodzić wiele dzieci i pozostać w domu, by je wychowywać, a pracować w rodzinie powinni tylko mężczyźni.

Kaczyński o śmierci Szyszko: To nie był przypadek, że akurat dzisiaj
Kropkę nad "i" w upolitycznianiu śmierci byłego ministra postawił jednak sam Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii w Kielcach. – Odszedł nasz stary kolega, wieloletni towarzysz naszej drogi, od prawie 30 lat. Odszedł przedwcześnie, nagle. Odszedł w szczególnych okolicznościach. Majestat śmierci nie pozwala mi dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz – stwierdził tajemniczo Kaczyński.

Prezes PiS nie rozwinął myśli. Zainsynuował jedynie, że śmierć 75-letniego Szyszko nie była przypadkowa. Prof. Szyszko był leśnikiem i nauczycielem akademickim. W nadchodzących wyborach do parlamentu kandydował z okręgu nr 20, tzw. obwarzanka warszawskiego. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną śmierci byłego ministra był zator w płucach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!