Dulkiewicz napisała tweeta po niemiecku. W komentarzach prawica wylała szambo

Prawica wyśmiała wpis Aleksandry Dulkiewicz.
Prawica wyśmiała wpis Aleksandry Dulkiewicz. Fot. Twitter.com / @Dulkiewicz_A
Prawica upodobała sobie prezydentów Gdańska jako obiekty hejtu. Najpierw ich celem był Paweł Adamowicz, a po jego tragicznej śmierci atakowana jest Aleksandra Dulkiewicz. Nic więc dziwnego, że kiedy samorządowczyni opublikowała w mediach społecznościowych post po niemiecku, była to dla zwolenników prawicy woda na młyn.


"30. rocznica pokojowej rewolucji w Lipsku, Gdańsk specjalnym gościem. Jestem szczęśliwa, że dzisiaj, kiedy nie dzieli nas żelazna kurtyna, gdy jesteśmy wolni i zjednoczeni we wspólnocie europejskiej, z dumą możemy powiedzieć o sobie: jestem Europejką, jestem Europejczykiem!" – napisała na Twitterze Aleksandra Dulkiewicz.Prezydent Gdańska zamieściła post w wersji polskiej oraz z racji wizyty w Lipsku – niemieckiej. Nie trzeba było więc długo czekać na obraźliwe komentarze zwolenników prawicy. Ich głosy to wynik nagonki PiS na Gdańsk i jego mieszkańców, którym politycy partii rządzącej swego czasu wypominali niemiecką historię miasta i rzekome dążenie do odłączenia od Polski.
"Pamiętajmy gdańszczanie to potomkowie chłopów znad Buga udający Niemców"; "Pani A. Dulkiewicz, jawnie działa na szkodę Polski, ale cóż jak Gdańsk jej się kojarzy z Dantzig, Wolnym Miastem, pod zarządem III Rzeszy, cóż się spodziewać"; "Dulczesa w swoim ojczystym języku przemówiła" – czytamy w tych nienawistnych komentarzach, które nadają się do zacytowania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!