Nitras miażdży podczas debaty w Szczecinie. To KO powinna pokazywać do końca kampanii

Sławomir Nitras "pozamiatał" konkurentów podczas podsumowania debaty w Szczecinie.
Sławomir Nitras "pozamiatał" konkurentów podczas podsumowania debaty w Szczecinie. Zrzut ekranu z Facebook.com / wSzczecinie.pl
Koalicja Obywatelska zaliczyła kolejny dobry występ podczas debaty przedwyborczej. Tym razem zabłysnął Sławomir Nitras, który całkowicie narzucił swoją narrację dyskusji politycznej w Szczecinie. Tym wystąpieniem Koalicja Obywatelska powinna się chwalić do końca kampanii.


Debata w Szczecinie odbyła się w jednym z centrów handlowych i organizował ją lokalny portal wSzczecinie.pl. PSL – Koalicję Polską reprezentował Jarosław Rzepa, Prawo i Sprawiedliwość Małgorzata Jacyna-Witt, Lewicę Dariusz Wieczorek, Konfederację Marcin Bedka, a Koalicję Obywatelską Sławomir Nitras. I to właśnie kandydat KO najbardziej błyszczał tego wieczora.


Szczególnie zaskakujący był koniec debaty, kiedy politycy podsumowywali swoje wystąpienia. Nitras zaprezentował się zupełnie inaczej niż pozostali. Jako jedyny "wyszedł do ludzi".

– Czy naprawdę dla Polaków najważniejszy jest ten spór – ja jestem tylko prawica, albo ja jestem tylko lewica. Ja reprezentuję Koalicję Obywatelską i nie jestem tu dzisiaj sam – powiedział polityk KO i z publiczności na scenę przyprowadził ze sobą dwie kandydatki Koalicji do Sejmu.


– Są ze mną dwie dzielne dziewczyny: Maria Schneider i Magda Filiks, nasze kandydatki do Sejmu. Magdę znacie państwo jako niezłomną obrończynię Konstytucji. Dziewczynę, która szczecinian potrafiła zjednoczyć – mówił Nitras, po czym pokazał na zwolenników Konfederacji i PiS, którym nie podobała się prezentacja kandydatek KO.
– Ta pogarda, to jest to, z czym musimy walczyć. Żeby każdy obywatel w Polsce miał równe prawa, niezależnie czy wygra prawica, czy lewica. Dlatego idziemy trochę w poprzek. Mamy kandydatów i o poglądach bardziej prawicowych, i bardziej lewicowych, bo chcemy zbudować Polskę dla wszystkich. A nie będzie jej, jeśli nie stworzymy atmosfery zgody. Ludzie mi mówią, że za PO nie wszystko było idealnie. Owszem, ale nie było tej nienawiści w narodzie i z tym musimy skończyć – powiedział Nitras, za co został nagrodzony brawami. Następnie polityk KO jako jedyny podał rękę każdemu z uczestników debaty. – Chciałbym państwu wszystkim uścisnąć rękę i powiedzieć, że musimy budować Polskę dla wszystkich – podsumował Nitras.
Pod ogromnym wrażeniem jego wystąpienia byli internauci, którzy na Twitterze nie szczędzili mu pochwał. "Genialny", "ogromny szacunek", "Powinni to teraz cały czas pokazywać w TVN", "Pozamiatane, brawo" – pisali w komentarzach zadowoleni wyborcy i sympatycy polityka KO.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje