"Rodacy przepraszam". Wałęsa tłumaczy się ze "straty kontroli nad kontem"

Lech Wałęsa tłumaczy się ze swoich wpisów na Facebooku.
Lech Wałęsa tłumaczy się ze swoich wpisów na Facebooku. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Ostatnio polscy wyborcy byli świadkami dość komicznej serii wpisów na Facebooku autorstwa Lecha Wałęsy. Były prezydent deklarował, że popiera jedną partię, żeby potem zmienić zdanie, a następnie wrócić do pierwotnej wersji. Wyglądało to tak, jakby Wałęsa "stracił kontrolę" nad kontem. Teraz były prezydent tłumaczy się ze swoich wpisów.


"Rodacy przepraszam, jeszcze raz wyjaśniam. 'Dla Was można zrobić wiele z Wami niewiele 'to słowa Marszałka. Czy jeszcze raz potwierdzą się? Dałem z siebie wszystko w obecnej rzeczywistości. Poparłem i popieram jednoznacznie PO, jako dziś jedyną zorganizowaną siłę polityczną, która ma szansę zawrócić z drogi szaleńców z PIS" – napisał na Facebooku Lech Wałęsa (pisownia oryginalna)."Nie atakowałem PO, natomiast wykazywałem jak doszło do popierania przez masy PISu i na jakich bohaterach. Widząc problemy PSL chciałem podać im pomoc. To są prawdziwe motywy moich poczynań" – tłumaczył się były prezydent.

Przypomnijmy, że najpierw Lech Wałęsa poparł Koalicję Obywatelską. Pojawiał się na jej spotkaniach, rozmawiał z jej wyborcami. W końcu jego syn Jarosław Wałęsa startuje z list KO. Poparcie byłego prezydenta trwało do ostatniej konwencji Koalicji, w której Wałęsa "wygarnął" politykom błędy.

Potem w sieci pojawił się wpis, w którym były prezydent prosi o zwolnienie go z obietnicy danej KO i że teraz będzie popierał Polskie Stronnictwo Ludowe i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Post długo nie zagrzał miejsca na Facebooku, bo Wałęsa usunął go, co dodatkowo potwierdził jego rzecznik Mirosław Szczerba.


Następnie pierwszy lider "Solidarności" postanowił wrócić do poprzedniego planu poparcia swojego syna z KO, ale w wiadomości na Facebooku dopisał, że prosi o wsparcie również dla PSL.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy