Tak fotograf chciał zachęcić do udziału w wyborach. "Nie głosujesz, nie idę z tobą do łóżka"

Zdjęcia wywołały skrajne emocje.
Zdjęcia wywołały skrajne emocje. Fot. Grzegorz Bukała / Agencja Gazeta
Sławek Patoka pomyślał, że w dość nietypowy sposób zachęci ludzi do pójścia na wybory. W czarno-białych zdjęciach nagich kobiet zawarł hasło: "Nie głosujesz, nie idę z tobą do łóżka". Akcja wywołała spore emocje. Artystę można posądzić o robienie z seksu nagrody.


Na zdjęciach widzimy kobiety, w różnym wieku i o różnej budowie ciała. Wszystkie zasłaniają piersi i brzuch kartkami z hasłem, które w założeniach ma zachęcać do głosowania. U niektórych modelek widać nagie piersi oraz genitalia, które przysłonięto lekko białymi gwiazdkami.

Zdaniem fotografa niedzielne wybory mogą być ostatnimi demokratycznymi w Polsce. "Po 30 latach historia chichocząc zatoczyła koło" – napisał.Część internautów nie była zachwycona pomysłem Patoka. Pod zdjęciami posypały się seksistowskie żarty. "A z tymi wszystkimi mężczyznami, którzy zagłosują, te panie na zdjęciach pójdą do łóżka" – napisała jedna z użytkowniczek Facebooka. "Ja jestem ciekaw, ile będzie pozwów za nie wywiązanie się pań z umowy cywilno-prawnej. Jeśli ktoś potraktuje ten kartonik jako ofertę i spełni wymogi" – czytamy wśród komentarzy.

Niektórzy byli zaś niezadowoleni z faktu, że na zdjęciach pojawiły się same kobiety. "Gdzie jest mężczyzna? Zbyt przedmiotowe podejście. Żeby następny rząd nie traktował ludzi przedmiotowo sami musimy zacząć traktować siebie z równoważnym szacunkiem" – dodała pewna internautka.


Słynący z robienia aktów fotograf wstawił "w ramach rekompensaty" swój autoportret. "Idźcie na wybory. Żebyście potem nie narzekali, że boli" – skwitował.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy