Obrzydliwe słowa abpa Jędraszewskiego. Nie mógł się powstrzymać nawet podczas ciszy wyborczej

Abp Marek Jędraszewski nie darował sobie ostrych słów nawet podczas ciszy wyborczej
Abp Marek Jędraszewski nie darował sobie ostrych słów nawet podczas ciszy wyborczej Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Arcybiskup Marek Jędraszewski jest znany z kontrowersyjnych teorii, ostrych słów i ataków pod adresem osób LGBT+. Mimo że w sobotę trwa cisza wyborcza, kościelny hierarcha nie mógł się powstrzymać, żeby znowu wbić szpilkę osobom nieheteronormatywnym. Tym razem porównał ideologię LGBT do nazizmu i bolszewizmu oraz nazwał ją "prawdziwie pogańską".


Metropolita krakowski, który m.in. "wsławił się" nazwaniem LGBT "tęczową zarazą" oraz zwolnieniem z biura prasowego kurii krakowskiej niezamężnych kobiet i samotnych matek, udzielił wywiadu w sobotnim wydaniu "Naszego Dziennika". I jak to często bywa, nie przebierał w słowach.

– LGBT to prawdziwie pogańska ideologia, która odrywa nas od prawdy o człowieku i wprowadza na tory, w których jako ludzie tracimy swoją tożsamość wyrastającą z samej naszej struktury biologicznej, określającej nas czy to jako kobiety, czy jako mężczyzn – powiedział Marek Jędraszewski. Stwierdził również, że LGBT "podważa wszystko, co na temat człowieka głosi chrześcijańska wiara".Na tym jednak Jędraszewski nie poprzestał. Zasugerował, że LGBT "ukrywa się pod takimi hasłami jak tolerancja, mowa nienawiści, równość, takie same prawa dla wszystkich, stop przemocy, uznając za swego największego wroga moralne nauczanie Kościoła" i stwierdził, że "jak się patrzy na ideologię nazistowską i bolszewicką, to można zrozumieć, dlaczego dla nich pierwszym przeciwnikiem był zawsze Kościół i głoszona przez niego Ewangelia i moralność".

– Ich walka z chrześcijaństwem zawsze odbywała się w połączeniu z określonym językiem. Używanym pojęciom nadawano zupełnie nową treść, wprowadzając zamęt i poprzez kłamliwe słowa zabijając w ludziach ducha prawdy – zauważył Jędraszewski. Jego zdaniem "ducha prawdy" zabija się dzisiaj, "manipulując słowami i hasłami", m.in. w internecie.


Abp postanowił też porównać "ideologię LGBT" z nazizmem i bolszewizmem. Próbował wykazać, że jest nawet gorsza. – Różnica jest taka, że obecnie ideolodzy mają do dyspozycji bardziej perfidne środki, dzięki którym mogą mieć ogromny wpływ na ludzi – stwierdził arcybiskup.

źródło: Dziennik.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
Fundacja Citi Handlowy 0 0Organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie. Pomoc ma trafić do m.in. migrantów
ASZdziennikMotorola 0 07 pomysłów na wieczór, które są tak fajne, że aż szkoda ich nie wrzucić na Insta
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Przebranie Tosi na szkolny konkurs na ustach wielu Polaków. Zareagowała sama Tokarczuk
FELIETON LIBERSKIEGO 0 0Co po Tusku? Jeśli opozycja nie wyłoni jednego kandydata, przegra po raz kolejny
0 0Orędzie Dudy jak z kampanii. Cytował Morawieckiego i.... naprawił gafę Macierewicza
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem
0 0Czy kobiecy sutek zgorszył Moneta? Wyprosili matkę, teraz się tłumaczą