Euforia w sztabie, ale... reakcja Kaczyńskiego była inna. Skomentował wyniki wyborów

Lider PiS skomentował wyboy parlamentarne tuż po ogłoszeniu wstępnych wyników exit poll.
Lider PiS skomentował wyboy parlamentarne tuż po ogłoszeniu wstępnych wyników exit poll. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
– Mamy powody do radości, pomimo tego potężnego frontu przeciwko nam zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się utrzyma, a jeśli się utrzyma, to będzie trwała "dobra zmiana" – powiedział lider PiS Jarosław Kaczyński bezpośrednio po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników wyborów. Jego postawa, mimo euforii w sztabie, wydaje się jednak ostrożna.


– To jest powód do tego, żeby sytuację w naszym kraju ulepszyć, poprawić. Byśmy stali się lepsi, z punktu widzenia społeczeństwa. Otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej. Przed nami cztery lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej, musi się zmieniać na lepsze. Musimy podtrzymać naszą wiarygodność, by nikt w Polsce nie miał wątpliwości, że to co czynimy, jest dobre, realne i odpowiedzialne – dodał Jarosław Kaczyński.

– Panujemy nad finansami publicznymi, poprawiliśmy ich stan i tak będzie dalej, jeśli będziemy rządzić. Ale trzeba jeszcze dotrzeć z tym do reszty społeczeństwa, bo walka z opozycją totalną to jedna sprawa, ale poprawa życia Polaków to inna rzecz – stwierdził lider prawicy.

Wybory parlamentarne – jeśli wierzyć sondażowi exit poll – wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 43,6 proc. głosów, KO uzyskała 27,4 proc., Lewica 11,9 proc. PSL 9,6 proc., a Konfederacja 6,4 proc. Taki wynik oznaczałby, że PiS z 239 mandatami dalej będzie rządzić samodzielnie.

Jarosław Kaczyński praktycznie do końca kampanii przedwyborczej powtarzał, jak ważny jest udział w wyborach. Lider PiS zwracał uwagę, że wyborów "nie wygrywają sondaże". A te były często bardzo korzystne dla PiS.

Na ile dokładny jest sondaż exit poll, którego wyniki poznaliśmy o godz. 21? To badanie przeprowadzane w dniu wyborów, w którym ludzie wychodzący z lokali wyborczych odpowiadali na pytanie, na kogo głosowali. W niedzielę 13 października wyborców przed lokalami w całej Polsce od godz. 7.00 do godz. 21.00 przepytywali ankieterzy firmy Ipsos.


Przy okazji ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego Ipsos pomylił się zwłaszcza przy rezultatach prawicowych formacji. Wynik PiS został niedoszacowany, ośrodek przeszacował natomiast poparcie dla Konfederacji.

Powyższy tekst został przygotowany na podstawie sondażu exit poll przeprowadzanego przez IPSOS. Ostateczne wyniki mogą ulec zmianie.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Skoda Polska 0 0Nowe auto nie musi być kupione za gotówkę. Można je mieć jak telefon na abonament
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
0 0Tu będą chciały rodzić wszystkie kobiety. Szpital w Polsce jak dom
0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0"Mam dość bycia naczelnym biurokratą". Tusk o szefowaniu EPL
0 0SN uznał protest dotyczący wyborów do Senatu! Powtórki jednak nie będzie

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"