Kto wygrał we Wrocławiu?

Kto wygrał wybory we Wrocławiu? W rodzinnym mieście szefa PO Grzegorza Schetyny zwycięża Koalicja Obywatelska.
Kto wygrał wybory we Wrocławiu? W rodzinnym mieście szefa PO Grzegorza Schetyny zwycięża Koalicja Obywatelska. Fot . Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Znamy pierwsze wyniki badania exit poll dotyczące tego, jak w wyborach parlamentarnych głosował Wrocław. Według danych Ipsos, w stolicy Dolnego Śląska zwyciężyła Koalicja Obywatelska, na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, a ostatni na wyborczym pudle znaleźli się kandydaci Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy.


Z pierwszych - na razie sondażowych - wyników wyborów parlamentarnych wynika, iż we Wrocławiu (czyli okręgu wyborczym nr 3 do Sejmu) na Koalicję Obywatelską swój głos oddało 37,07 proc. wyborców. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało w stolicy Dolnego Śląska 28,92 proc., a na Lewicę 18,33 proc.
Tak wybrał Wrocław!
Wyniki wyborów do Sejmu w OW 3

Koalicja Obywatelska 37,07 proc.

Prawo i Sprawiedliwość 28,92 proc.

Lewica 18,33 proc.

Konfederacja 8,01 proc.

Koalicja Polska 6,07 proc.

Poparcie dla mnie popularnych ugrupowań we Wrocławiu rozłożyło się tak: 8,01 proc. głosujących wskazało Konfederację, a 5,07 proc. Koalicję Polską, czyli połączone siły Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz ruchu Kukiz'15.

We wrocławskim okręgu wyborczym w wyborach do Sejmu walczono o podział 14 mandatów. Według pierwszych prognoz, 5 powinno przypaść KO, 5 PiS, 2 Lewicy, 1 Konfederacji, a 1 PSL i spółce.

Natomiast w wyborach do Senatu Wrocław podzielony jest na dwa okręgi. W OW 7 wygrał Alicja Chybicka, a w OW 8 Barbara Zdrojewska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Andrzej, pierd*lnij się w głowę". Pągowski pokazał nam wulgarną wiadomość od Jakimowicza
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno