"Moja przeszłość jest piękna". Piotrowicz na koniec kadencji Sejmu wrócił do czasów PRL

Stanisław Piotrowicz bronił swojej przeszłości w rozmowie z dziennikarzami.
Stanisław Piotrowicz bronił swojej przeszłości w rozmowie z dziennikarzami. Fot. Twitter.com / @patrykmichalski
Stanisław Piotrowicz podsumował swoją działalność w Sejmie VIII kadencji. Polityk PiS w rozmowie z dziennikarzami chwalił się przeprowadzoną reformą sądownictwa. A ponadto wypalił, że ma "piękną przeszłość".


Piotrowicz startował w wyborach parlamentarnych w okręgu nr 22 w Krośnie. Z oficjalnych danych PKW wynika, że polityk PiS uzyskał w sumie 10 293 głosy. Miał piąte miejsce na liście, ale uzyskał dopiero dziewiąty wynik wśród polityków partii Jarosława Kaczyńskiego w tym okręgu. I do Sejmu się nie dostał.

W rozmowie z dziennikarzami w Sejmie Piotrowicz zapewniał, że i tak ma "duże poparcie społeczne. – To była najmocniejsza lista wyborcza. Tam kandydował marszałek, minister, kilku posłów. W czasie, kiedy była kampania wyborcza, ja pracowałem w Warszawie, bo jestem członkiem Krajowej Rady Sądownictwa – mówił.

Polityk wymieniał też swoje zasługi. – Przysłużyłem się Polsce dobrze, przeprowadziłem reformę wymiaru sprawiedliwości. Ludzie to docenili. Inni uzyskali znacznie mniejsze poparcie, a zostali posłami. W moim przypadku to była jedna z najmocniejszych list – stwierdził.


Piotrowicz przyznał, że "po ciężkiej kadencji wypada trochę odpocząć". I bronił błyskawicznego przepychania ustaw przez partię rządzącą. – Procedowanie było sprawne. Nie pozwoliłem na to, by opozycja torpedowała pracę komisji. W tym zakresie wykazałem się skutecznością. Nie pozwoliłem drwić i kpić z komisji i parlamentu – tłumaczył.Przedstawiciel PiS zaskoczył też odpowiedzią na jedno z pytań dziennikarzy. Chodziło o jego działalność w okresie PRL – Moja przeszłość jest piękna. Żeby niektórzy mogli działać w opozycji i mogli uniknąć odpowiedzialności karnej, potrzebni byli tacy ludzie jak ja – uciął. Jak powszechnie wiadomo, Stanisław Piotrowicz od 1978 roku do upadku PRL należał do komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Mało tego, był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie oraz kierował tam szkoleniem partyjnym.

Piotrowicz nie raz testował wytrzymałość Polaków. Tak było choćby w sytuacji, kiedy publicznie powiedział, że też jest "ofiarą stanu wojennego".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czujesz, że nie dasz rady, obejrzyj film. 10 tytułów, które powinna zobaczyć każda kobieta
0 0Czekasz, aż ostygnie, zanim włożysz do lodówki? 3 kulinarne błędy, które popełnia każdy Polak
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację