I już się zaczęło. PiS poprze kontrowersyjny projekt na "odwieszonym" posiedzeniu Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość chce pięciu lat więzienia za edukację seksualną. Projekt "Stop pedofilii" zakłada jej penalizację.
Prawo i Sprawiedliwość chce pięciu lat więzienia za edukację seksualną. Projekt "Stop pedofilii" zakłada jej penalizację. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość chce pięciu lat więzienia za edukację seksualną. Projekt "Stop pedofilii" zakłada jej penalizację. PiS w pełni popiera projekt, posłowie partii rządzącej chcą jedynie wyższych kar za to przestępstwo – podaje oko.press.


Na "odwieszonym" posiedzeniu Sejmu, które początkowo miało odbyć się zgodnie z harmonogramem przed wyborami, odbyło się pierwsze czytanie projektu obywatelskiego "Stop pedofilii". Głosowanie ma odbyć się w środę 16 października. Wypowiedzi polityków PiS wskazują, że projekt przejdzie pierwsze czytanie – podaje serwis. Piotr Kaleta z PiS zwracał się do Joanny Scheuring-Wielgus - "proszę pozdrowić Biedronia".

Projekt "Stop pedofilii" zakłada między innymi rozwinięcie artykułu 200b, który penalizuje pochwalanie zachowań o charakterze pedofilskim. Ale w projekcie znajduje się jeszcze rozszerzenie penalizacji o "pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej w związku z wychowywaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką na terenie szkoły”.

Takie przestępstwo miałoby być zagrożone karą do trzech lat więzienia. Posłowie PiS chcą pięciu lat. Z brzmienia projektu i jego uzasadnienia wynika, że chodzi o edukację seksualną.

Przepisy de facto zrównują więc edukację seksualną z pochwalaniem pedofilii, co jest ścigane przez kodeks karny. Projekt proponuje rozszerzenie zapisów kodeksu karnego o ściganie edukacji seksualnej dzieci i młodzieży. "Stop pedofilii" to projekt katolickiej fundacji "Pro – Prawo do życia". Szerzej pisała o nim dziennikarka naTemat Anna Dryjańska.

źródło: Oko.press
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
Fundacja Citi Handlowy 0 0Organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie. Pomoc ma trafić do m.in. migrantów
ASZdziennikMotorola 0 07 pomysłów na wieczór, które są tak fajne, że aż szkoda ich nie wrzucić na Insta
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Przebranie Tosi na szkolny konkurs na ustach wielu Polaków. Zareagowała sama Tokarczuk
FELIETON LIBERSKIEGO 0 0Co po Tusku? Jeśli opozycja nie wyłoni jednego kandydata, przegra po raz kolejny
0 0Orędzie Dudy jak z kampanii. Cytował Morawieckiego i.... naprawił gafę Macierewicza
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem
0 0Czy kobiecy sutek zgorszył Moneta? Wyprosili matkę, teraz się tłumaczą