Prokuratura bierze się za Banasia. "Zastrzeżenia CBA trudne do zakwestionowania"

Marian Banaś miał do ostatniej chwili zwlekać z odniesieniem się do uwag CBA dotyczących jego oświadczeń majątkowych.
Marian Banaś miał do ostatniej chwili zwlekać z odniesieniem się do uwag CBA dotyczących jego oświadczeń majątkowych. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nowe doniesienia w sprawie Mariana Banasia publikuje dziennik "Rzeczpospolita". Prezes NIK, w którego kamienicy działał hotel na godziny nie wystawiający paragonów, do ostatniej chwili zwlekał z odniesieniem się do uwag CBA – podała gazeta.


Ustalenia CBA ws. majątku Banasia miały wykazać nieprawidłowości. RMF FM podawało, że chodzi o "niejasny sposób rozliczania podatków przez obecnego szefa NIK".

Jak informuje "Rzeczpospolita", szef NIK prawdopodobnie nie przekona CBA do swoich racji, więc sprawa Banasia trafi najpewniej do prokuratury. W czwartek szef NIK wrócił do pracy, a było to dzień po odebraniu protokołu z kontroli CBA. Zgodnie w przepisami na zgłoszenie uwag do protokołu miał 7 dni. Wydział prasowy NIK przekazał, że zostały one przesłane do CBA w środę.

– Jednak decyzja w sprawie dalszych kroków po przeprowadzeniu kontroli oświadczeń majątkowych Mariana Banasia prawdopodobnie zapadła już ponad tydzień temu – podała "Rzeczpospolita". Jak twierdzi gazeta, zastrzeżenia CBA będą trudne do obrony. – Wątpliwe, by wyjaśnienia Banasia radykalnie zmieniły wydźwięk ustaleń kontroli. Te są trudne do zakwestionowania – powiedziała "Rzeczpospolitej" osoba z CBA.

Banaś i pokoje na godziny
Zainteresowanie Biura oświadczeniami majątkowymi Banasia to reperkusje reportażu "Superwizjera" TVN. Z materiału wynikało, że prezes NIK miał kamienicę na Podgórzu w Krakowie, którą wynajmował rodzinie K.

W kamienicy były dostępne pokoje do wynajęcia na godziny (koszt 60 zł), a hotel nie wystawiał paragonów. Kamienicę Banaś miał otrzymać przed laty od dawnego żołnierza AK w zamian za dożywotnią opiekę. Tak twierdził w "Wiadomościach" TVP, gdzie także utrzymywał, że cała sprawa jest zemstą totalnej opozycji za jego walkę z mafią VAT-owską.


źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
PILNE
0 0Orędzie Dudy jak z kampanii wyborczej. Cytował Morawieckiego i.... naprawił gafę Macierewicza
0 0Marszałek Macierewicz wyrzucił z siebie wszystko. Mówił o gender i "neosocjalistycznym imperium"
INN:Poland 0 0Od spalonej wątróbki do wynalezienia internetu. Fascynujący życiorys Paula Barana
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna