"Kłopotów jest bardzo dużo". Duda w TV Trwam usłyszał od słuchacza niewygodne pytanie

Prezydent Andrzej Duda w Telewizji Trwam o programie Mieszkanie Plus: Kłopotów jest bardzo dużo.
Prezydent Andrzej Duda w Telewizji Trwam o programie Mieszkanie Plus: Kłopotów jest bardzo dużo. Fot. screen ze strony YouTube.com / Radio Maryja
Ponad godzinę trwała audycja "Rozmowy niedokończone" w Telewizji Trwam i Radiu Maryja z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. W programie - taka jest tradycja - pytania zadawał nie tylko ojciec prowadzący, ale też słuchacze i widzowie. Jedno z pytań sprawiło, że prezydent musiał przyznać, iż władzy nie udało się spełnić danej obietnicy. Zastrzegł jednak, że nie jest to wina rządu PiS.


Jeden ze słuchaczy zadzwonił z pytaniem o obiecany program Mieszkanie Plus, przyznając, że na niego czeka. Andrzej Duda nie miał zbyt wiele do powiedzenia. – To jest jeden z trudniejszych programów – przyznał prezydent. Wyjaśnił przy tym, że trudności nie wynikają z działań władzy, lecz developerów i samorządów.

"Kłody pod nogi"
– Kłopotów jest bardzo dużo, począwszy od ministerstwa, gdzie tę sprawę trudno było przeprowadzić, skończywszy na samorządach lokalnych – mówił Andrzej Duda. Problem z developerami polega zaś na tym, że... "budują mieszkania po to, żeby je sprzedać". – To jest dla tych handlujących mieszkaniami i budujących je, zwyczajnie konkurencja. Jak mówią do mnie moi koledzy ministrowie i posłowie, wszędzie są rzucane kłody pod nogi, cały czas są próby, żeby opóźnić, uniemożliwić, nie dać przeprowadzić – tłumaczył prezydent.

Andrzej Duda zapewniał, że "jest już cały szereg miejsc w Polsce, w których już budynki zostały zrealizowane". A tam, gdzie program nie idzie, prezydent namawiał słuchaczy Radia Maryja, by "domagali się od samorządu lokalnego, żeby ten program realizował".O tym, że program Mieszkanie Plus to fikcja, nieraz pisał portal INNPoland.pl.


O aborcji i konstytucji
Prezydent Andrzej Duda podczas "Rozmów niedokończonych" w Radiu Maryja i Telewizji Trwam wyjawił, że gdyby na jego biurko trafiła ustawa zaostrzająca przepisy aborcyjne, na pewno by ją podpisał. Zapewnił przy tym, że "zawsze przestrzega Konstytucji RP".
źródło: Radio Maryja
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
dadHERO 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction