"Prosimy, by koperty z ofiarami były podpisane". Rydzyk ma sposób, by wiedzieć, kto ile daje

Tadeusz Rydzyk poskarżył się na niezbyt dużą ofiarność Polaków.
Tadeusz Rydzyk poskarżył się na niezbyt dużą ofiarność Polaków. Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Tadeusz Rydzyk w szczerym wywiadzie dla tygodnika "Sieci" wyjawił na kogo zagłosował w wyborach parlamentarnych i zdradził, na kogo zagłosuje w wyborach prezydenckich. Ale to nie koniec, bo duchowny wyżalił się też z powodu niższej niż oczekiwana przez niego ofiarności Polaków.


"Ofiarność jest duża, ale nie taka jak być powinna. Nie ma jeszcze w Polsce takiej odpowiedzialności za sprawy Kościoła, jaka bywa gdzie indziej" – wyznał Tadeusz Rydzyk w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". Redemptorysta podał przykład pielgrzymki na Jasną Górę organizowanej przez Radio Maryja. "Często to ponad 200 tys. ludzi. A ilu składa ofiarę? Jak 20 tys., to bardzo dobrze. Wiemy, bo prosimy, by koperty z ofiarami były podpisane" – wyjaśnił duchowny.

Ale to nie jedyne wyznanie Rydzyka, o jakim można przeczytać na łamach tygodnika. Duchowny wyjawił też, na kogo oddał swój głos w ostatnich wyborach. "Na Prawo i Sprawiedliwość. A na kogo miałem głosować? Lecz nie na całą partię PiS, ale na ludzi, których jestem pewny, których znam, którzy byli na listach tej akurat partii" – stwierdził redemptorysta.
Rydzyk nie kryje też tego, na kogo odda głos w wyborach prezydenckich. "Będę głosował na prezydenta Andrzeja Dudę, nie mam już wątpliwości. W pewnym momencie byłem nawet trochę zaniepokojony… Ale powiedziałem mu to, jak miałem szczęście rozmawiać z panem prezydentem raz czy drugi. Uważam, że ten człowiek bardzo ciężko pracuje dla Polski każdego dnia" – wyjaśnił Rydzyk w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".

źródło: "Sieci"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
dadHERO 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction