Narodowcy znowu przejdą ulicami Wrocławia. Zdecydowała opinia policji

Marsz narodowców we Wrocławiu w 2018 r. W tym roku manifestacja także się odbędzie.
Marsz narodowców we Wrocławiu w 2018 r. W tym roku manifestacja także się odbędzie. Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Jest zgoda na marsz narodowców 11 listopada we Wrocławiu. Prezydent miasta Jacek Sutryk nie zakazał organizacji tego zgromadzenia w oparciu o opinię policji, której zdaniem manifestacja nie stanowi zagrożenia.


Rok temu 11 listopada we Wrocławiu było niespokojnie. Na marszu narodowców poleciały kamienie, butelki, petardy i race. "Gazeta Wrocławska" przypomina, że ranne zostały trzy osoby, w tym policjant.

Mimo to, policja w tym roku nie dostrzega zagrożenia bezpieczeństwa. A w oparciu o tę opinię prezydent Wrocławia nie wyda zakazu organizowania marszu. Tegoroczny marsz ma przejść zmienioną trasą - z Wyspy Słodowej na plac Solidarności. Zgromadzenie rozpocznie się 11 listopada o godzinie 19:00. "Marsz organizują kibice Śląska Wrocław, patrioci z Wrocławia i okolic, w tym Jacek Międlar" – czytamy w komunikacie, który cytuje "Gazeta Wrocławska".

Ubiegłoroczny marsz narodowców wywołał kontrowersje jeszcze przed rozpoczęciem. Ówczesny prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zakazał jego organizacji, ale tę decyzję później uchylił sąd. We Wrocławiu, podobnie jak w Warszawie, w 2018 r. w ruch poszły race i petardy, a obok biało-czerwonych flag widać było te z ekstremistycznymi symbolami.

źródło: "Gazeta Wrocławska"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Andrzej, pierd*lnij się w głowę". Pągowski pokazał nam wulgarną wiadomość od Jakimowicza
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno