Tusk zrezygnował z udziału w wyborach. Wielu Polaków zaczęło więc wymieniać TO nazwisko

Radosław Sikorski będzie kandydatem na prezydenta?
Radosław Sikorski będzie kandydatem na prezydenta? Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Radosław Sikorski - to on zdaniem części polityków PO i wielu Polaków powinien być kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Od momentu, kiedy Donald Tusk ogłosił, że w wyborach nie wystartuje, nazwisko eurodeputowanego pojawia się na giełdzie nazwisk najczęściej obok Małgorzaty-Kidawy Błońskiej czy Rafała Trzaskowskiego.


Szef Rady Europejskiej potwierdził we wtorek krążące od pewnego czasu doniesienia o tym, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich w Polsce. Tusk motywował to między innymi niepopularnymi decyzjami, jakie niegdyś podjął jako premier. Chodzi o likwidację Otwartych Funduszy Emerytalnych czy podniesienie wieku emerytalnego. Nieoficjalnie mówi się również, że Donald Tusk jest mocnym kandydatem na kolejnego szefa Komisji Europejskiej.

Jeśli nie Tusk, to kto? Polacy spekulują, kogo w wyborach miałaby wystawić Platforma Obywatelska i najczęściej – oprócz Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Rafała Trzaskowskiego – pojawia się jedno nazwisko. To Radosław Sikorski, były szef polskiej dyplomacji, były minister obrony narodowej i były marszałek Sejmu, który obecnie jest deputowanym w Parlamencie Europejskim.– Kidawa-Błońska, Tusk, Trzaskowski, Sikorski to ludzie, którzy nie muszą pracować na rozpoznawalność. Jest czas, żeby wybór kandydata na prezydenta przeprowadzić – przyznał otwarcie w "Kwadransie politycznym” w TVP1 Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

W podobnym tonie brzmiał również wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak na antenie Jedynki Polskiego Radia, a także sekretarz klubu PO-KO w mijającej kadencji Zbigniew Konwiński. Ten drugi umieścił wręcz Sikorskiego w pierwszej trójce kandydatów.Sikorskiego wymieniają na potencjalnego kandydata PO na prezydenta nie tylko politycy. "Skoro nie Tusk, to chyba tylko Sikorski?!", "Jeśli chodzi o światowe obycie i doświadczenie polityczne jest jeszcze R. Sikorski. Mniej negatywnego bagażu niż Tusk", "Jak nie Tusk, to może Radosław Sikorski" – piszą Polacy na Twitterze. Sam Sikorski na razie tych spekulacji nie komentuje.Przypomnijmy, że w 2010 roku Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski razem stanęli do prawyborów prezydenckich w Platformie Obywatelskiej. Komorowski uzyskał 68,5 proc. głosów, a były szef MSZ – 31,5 proc. Chociaż mówiło się wtedy o sromotnej klęsce Sikorskiego, wielu komentatorów twierdziło, że to on byłby lepszym kandydatem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0PiS po cichu majstruje przy funduszu wsparcia niepełnosprawnych. Tak sfinansuje obietnice
0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO