W Lewicy już konflikt. Bo Biedroń sam ogłosił się kandydatem na prezydenta

Robert Biedroń ogłosi swoją gotowość do startu w wyborach prezydenckich. Na lewicy się zagotowało.
Robert Biedroń ogłosi swoją gotowość do startu w wyborach prezydenckich. Na lewicy się zagotowało. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kolejne nieodpowiedzialne zachowanie lidera Wiosny. Robert Biedroń niczym filip z konopi wyskoczył i zgłosił swoją kandydaturę na prezydenta. W Lewicy się więc zagotowało, bo Biedroń nie skonsultował tej deklaracji z Włodzimierzem Czarzastym i Adrianem Zandbergiem.


Wiosna jest jedną z trzech partii wchodzących w skład Lewicy. Jeszcze przed wyborami pojawiały się doniesienia, że po wyborach powstanie jedno ugrupowanie, co samo w sobie nie jest takim złym pomysłem. Skonsolidowana lewica w wyborach zrobiła trzeci wynik i jest największą formacją po PiS i KO w Sejmie. Pytanie, czy zachowanie Roberta Biedronia nie sprawi, że porozumienie przejdzie do historii. Biedroń ogłosił w mediach społecznościowych swoją gotowość do startu w wyborach parlamentarnych. Okazuje się, że zrobił to bez żadnego porozumienia z liderami SLD i Razem. – Samolub, gra na siebie – komentują politycy lewicy. Powszechnie mówi się o falstarcie lidera Wiosny.

– Właśnie on taki jest! Gra na siebie. No przecież najpierw mieliśmy wspólnie dogadać się w sprawie połączenia posłów Lewicy w jeden klub. Dopiero później miały ruszyć ustalenia w sprawie kandydata w wyborach prezydenckich – oburza się się polityk SLD cytowany na stornach portalu gazeta.pl. – Wspólny kandydat Lewicy na prezydenta miał być ogłoszony oficjalnie na przełomie listopada i grudnia. Wciąż jest rozważana kandydatura Adriana Zandberga – wtóruje mu działacz partii Razem.

Koalicjanci Biedronia wskazują, że jeśli szef Wiosny miałby kandydować w wyborach prezydenckich, to inne stanowiska i funkcje powinny przypaść Zandbergowi, Czarzastemu i innym politykom Lewicy. To wszystko powinno jednak odbyć w ramach wspólnego porozumienia, a nie w reakcji na rewelacje ogłaszane przez Biedronia na Twitterze.


– To wszystko należało wcześniej uzgodnić, inaczej zrobi się rozpier... jak w Koalicji Obywatelskiej – grzmią politycy Razem. Dodaje, że zamówiono już badania opinii, kto z dwójki Adrian Zandberg i Robert Biedroń mógłby liczyć na wyższe poparcie i sympatię opinii publicznej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0PiS po cichu majstruje przy funduszu wsparcia niepełnosprawnych. Tak sfinansuje obietnice
0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO