Mocne słowa prezydent Łodzi. Według Zdanowskiej, KO przegrała wybory na własne życzenie

Hanna Zdanowska stwierdziła, że opozycja przegrała wybory parlamentarne na własne życzenie.
Hanna Zdanowska stwierdziła, że opozycja przegrała wybory parlamentarne na własne życzenie. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
W wywiadzie udzielonym Onetowi Hanna Zdanowska nie szczędziła gorzkich słów swoim partyjnym kolegom i koleżankom. – Powiem szczerze, wybory parlamentarne były dla opozycji do wygrania. Przegraliśmy je na własne życzenie – stwierdziła prezydent Łodzi.


Zdanowska ubolewała nad tym, że opozycja nie potrafi wyłonić wspólnego kandydata, który mógłby poważnie zagrozić Andrzejowi Dudzie.

– Każda formacja będzie chciała "się pokazać", wystawić swojego kandydata, zaznaczyć swoje istnienie. Takie działanie w myśl idei: "halo, tu jestem, patrzcie na mnie", czyli konkurs piękności. A to może się niestety skończyć tym, że wygra ta osoba, która od początku ma poparcie jednej partii, i którą się konsekwentnie promuje. Czyli będzie, jak było – wieszczyła prezydent Łodzi.– Można było dotrzeć do tych wielu, którzy czują się wykluczeni, którzy - przepraszam za przywołanie tych niedobrych słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - czują się obywatelami "gorszego sortu". Do nich niestety nie dotarto, bo każda partia grała na siebie – mówiła prezydent Łodzi.

Hanna Zdanowska ma świadomość tego, że naród jest już wyczerpany niekończącą się wojną polsko-polską. – Społeczeństwo jest już potwornie zmęczone tym, co się dzieje, tym jak jest na siłę dzielone, jak wielkie rodzą się podziały. I jeśli my, czyli partie prodemokratyczne, nie będziemy potrafili pokazać w takiej sytuacji jedności, to ludzie mogą nam pokazać czerwoną kartkę – stwierdziła.

W tym samym wywiadzie prezydent Łodzi zanegowała swój start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. – Wiele osób mnie do tego namawia, to nawet przyjemne. Ale moje miejsce jest w Łodzi – podkreśliła.

Źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona