Dziennikarz dostał się na tajne spotkanie narodowców. Usłyszał, co chcą robić z gejami

Dziennikarz "Wyborczej" wziął udział w tajnym spotkaniu środowisk narodowo-katolickich w Opolu.
Dziennikarz "Wyborczej" wziął udział w tajnym spotkaniu środowisk narodowo-katolickich w Opolu. Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta
Dziennikarz "Wyborczej" Mateusz Majnusz wziął udział w spotkaniu skrajnych środowisk narodowo-katolickich, które odbyło się w jednej z opolskich restauracji. To, co tam usłyszał, to prawdziwe mentalne średniowiecze.


W spotkaniu wziął udział wiceszef katolickiego magazynu Polonia Christana, Łukasz Karpiel. Początkowo skrajnie prawicowy miting pod hasłem "Tęczowa zaraza" miał odbyć się w salce katechetycznej przy opolskiej katedrze, jednak nie wyraził na nie zgody biskup Andrzeja Czaja. Po odmowie jednej z restauracji, spotkanie ostatecznie odbyło się w innej, której adres został utajniony nawet przed samymi uczestnikami.Goście spotkania byli prowadzeni na jego miejsce przez mężczyzn, którzy czekali na nich pod pierwotnym adresem.

Deprawujące marsze i straszny Smarzowski
Karpiel zdecydowanie skrytykował prezydentów miast za wyrażanie zgód na organizacje parad równości. Następnie wiceszef "PCh" powiązał "Kler" Wojciecha Smarzowskiego z atakami na księży.

Łukasz Karpiel miał stwierdzić, że "Kler" "wykonał swoją robotę". Zdaniem redaktora "Polonii Christany" film Smarzowskiego stworzył "grunt pod to, by ukazywać Kościół jako organizację zdegenerowaną, zdeprawowaną. Karpiel poszedł nawet tak daleko, że powiązał produkcję Smarzowskiego z atakiem nożownika na księdza w Szczecinie.

Następnie wiceszef "PCh" apelował do słuchaczy o nienadużywanie sformułowania "mowa nienawiści", po czym sam w niewybrednych słowach zaczął uskuteczniać swoje wywody o homoseksualistach, Grecie Thunberg i weganizmie. Tak, niejedzenie mięsa to też deprawacja zdaniem redaktora "Polonii Christany".


Cytowany przez Majnusza Karpiel miał stwierdzić, że "ideologia homoseksualna to ideologia zła, a adopcja dzieci przez takie pary to przemoc". Redaktor katolickiego magazynu zanegował także stwierdzenie, iż homoseksualizm jest orientacją wrodzoną.

Chcą wrócić do elektrowstrząsów
Mniej więcej w połowie XX w. uważano jeszcze, że homoseksualizm da się wyleczyć elektrowstrząsami. Ofiarami takich praktyk padały także znane osoby, takie jak np. Lou Reed, zmarły lider kultowego Velvet Underground. Osoby uczestniczące w spotkaniu w Opolu chwaliły te metodę, naprawdę wierząc w to, że homoseksualizm jest chorobą.

Słów krytyki pod adresem osób LGBT nie szczędzili również sami uczestnicy spotkania. Jedna z uczestniczek stwierdziła, że na świecie są "całe rzesze wyleczonych homoseksualistów". Edukacja seksualna natomiast została przez nią nazwana "zezwierzęceniem człowieka".

Najemca budynku, gdy dowiedział się post factum, jakie treści były poruszane na spotkaniu, powiedział dziennikarzowi "Wyborczej", że gdyby wiedział wcześniej, nigdy by się nie zgodził na urządzanie podobnej hucpy.

Źródło: opole.wyborcza.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
0 0Kolorowe morskie stworzenia w Paryżu. Instalacja ma zwrócić uwagę na ważny problem
Cartoon Network 0 0Ktoś dokucza twojemu dziecku? Ten poradnik podpowie ci, jak poradzić sobie z tym problemem
0 0Nauczyciel krytykuje system oceniania. Domaga się zmian w szkołach
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Najmłodsza miliarderka się bogaci. Poruszenie w świecie mody
WYWIAD 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Wyrok za niski? Wnuk Wałęsy do więzienia może trafić na dłużej