PiS dalej kusi, żeby odzyskać większość w Senacie. Ministrem sportu może zostać polityk opozycji

Mateusz Morawiecki ogłosił skład nowego rządu, ale bez ministra sportu. Może nim zostać jeden z senatorów opozycji.
Mateusz Morawiecki ogłosił skład nowego rządu, ale bez ministra sportu. Może nim zostać jeden z senatorów opozycji. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Po wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość miało kusić senatorów opozycji, by przeszli na stronę ekipy rządzącej. To informacje nieoficjalnie. Tymczasem Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych na antenie RMF FM przyznał w sobotę, że przedstawiciel opozycji w wyższej izbie parlamentu mógłby zostać ministrem sportu.


Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki ogłosili 8 listopada nazwiska ministrów w nowym rządzie, ale jedno stanowisko wciąż pozostaje wolne. Rządzący muszą znaleźć nowego ministra sportu. Witold Bańka nie może dalej pełnić swojej funkcji, bowiem 1 stycznia zacznie kadencję przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej.

Ministerstwo Sportu dla opozycji?
O tym, kto mógłby przejąć władzę w Ministerstwie Sportu, mówił w RMF FM Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych. I niespodziewanie potwierdził to, o czym mówi się od momentu ogłoszenia wyników wyborów. PiS może szukać kandydata na ministra wśród senatorów opozycji. Czyli de facto chce kogoś przeciągnąć na swoją stronę.– Nie ma decyzji personalnej. Te rozmowy będą nadal trwały – zaczął tajemniczo Paruch, po czym przeszedł do konkretów. Kiedy prowadzący audycję Krzysztof Ziemiec zasugerował, że wolne stanowisko jest formą kuszenia opozycji, rozmówca odparł, że "nie jest to wykluczone". – Wszędzie poszukujemy rozwiązania w Senacie – dodał.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!