"Papież podejmie decyzję". Prymas Polski umywa ręce od oskarżeń wobec abp. Głódzia

Abp Wojciech Polak zabrał głos ws. oskarżeń o przemoc pod adresem abp. Sławoja Leszka Głódzia.
Abp Wojciech Polak zabrał głos ws. oskarżeń o przemoc pod adresem abp. Sławoja Leszka Głódzia. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Arcybiskup Wojciech Polak zabrał głos w sprawie bulwersujących doniesień dotyczących abp. Sławoja Leszka Głódzia. Prymas w programie "Onet Opinie" stwierdził, że to papież podejmie ewentualną decyzję ws. metropolity gdańskiego, który jest oskarżany przez księży o przemoc.


Abp Wojciech Polak w programie był pytany o relacje księży, którym abp Sławoj Leszek Głódź miał ubliżać, publicznie ich poniżać i psychicznie się nad nimi znęcać. – Porusza mnie świadectwo tych księży, natomiast nie znam ich nazwisk. Zna je nuncjusz apostolski, ojciec święty. Jeżeli to są sprawy wiarygodne, to zostaną one kompetentnie zbadane i papież podejmie kompetentne decyzje – stwierdził Prymas Polski.

Przypomnijmy, jak ujawniono w reportażu w programie "Czarno na białym" w TVN, arcybiskup gdański Sławoj Leszek Głódź miał poddawać księży mobbingowi, przemocy psychicznej i próbować wymuszać opłaty.

Jeden z 16 księży, który podpisali się pod listem do nuncjusza papieskiego w Polsce, zabrał głos w sprawie zachowania arcybiskupa. Duchowny miał gnębić podlegających mu księży. – Mobbing, przemoc psychiczna i wyłudzanie pieniędzy. Atmosfera lęku – wskazywał w rozmowie z Wirtualną Polską.

Więcej o zachowaniu Głódzia opowiadał w rozmowie z naTemat Piotr Szeląg, teolog i były ksiądz (2003–2014), konsultant filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
0 0Są już arkusze próbnej matury z matematyki! Sprawdź zadania
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
0 0Chaos po roku bez użytkowania wieczystego. Już mówi się o nowym podatku
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno