To jego PiS kusi stołkiem ministra sportu. Senator Robert Dowhan właśnie zabrał głos

Robert Dowhan odciął się od spekulacji łączących go z objęciem stanowiska ministra sportu.
Robert Dowhan odciął się od spekulacji łączących go z objęciem stanowiska ministra sportu. Fot. Mikołaj Kuras / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość robi, co może, by odzyskać większość w Senacie. Prof. Waldemar Paruch sugerował, że senator opozycji może dostać tekę ministra sportu. Paruch to szef Centrum Analiz Strategicznych podległego kancelarii premiera. Jednak obiekt tych starań – senator Robert Dowhan z KO – właśnie zaprzeczył, by wybierał się do rządu PiS.


Jak ustalił Onet kuszonym przedstawicielem opozycji jest senator ziemi lubuskiej Robert Dowhan. Polityk odciął się właśnie od spekulacji w oświadczeniu na Facebooku.

"W związku z pojawiającymi się informacjami zapewniam, że nie wybieram się do żadnego ministerstwa, przynajmniej nie w tej kadencji" – napisał Robert Dowhan na Facebooku. "Moje poglądy polityczne są stałe, a tak duże poparcie mojej osoby w tych i poprzednich wyborach są dla mnie oznaką wielkiego zaufania. I ja Państwa nie zawiodę" – dodał. Jego post udostępnił między innymi Tomasz Lis.
Redaktor naczelny "Newsweeka" już wcześniej w sobotę zapowiedział taki bieg wydarzeń w tej sprawie. "Informacja dla państwa z PiS - ten senator, którego ministerstwem sportu chcieliście przekupić najbardziej, nie zdradzi opozycji" – podał dziennikarz. Prof. Paruch o ministrze sportu
W sobotni poranek głośno było o wypowiedzi Waldemara Parucha, szefa Centrum Analiz Strategicznych. Były szef sztabu wyborczego Andrzeja Dudy przyznał na antenie RMF FM w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem, że przedstawiciel opozycji w Senacie mógłby zostać ministrem sportu.

– Nie jest wykluczone, że ministerstwo spotu będziemy chcieli zaoferować któremuś z senatorów opozycji – powiedział prof. Paruch.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
0 0Twórca paszkwilu TVP o lekarzach ujawnił, co kazał mu robić Pereira
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno