Nowe fakty ws. katastrofy smoleńskiej, likwidacja NFZ i gimnazjów. Kaczyński o swoim "kontrexpose"

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński na dzień przed wygłoszeniem swojego "kontrexpose" udzielił wywiadu "Naszemu Dziennikowi". Szef PiS-u uchyla rąbka tajemnicy i zapowiada gruntowne zmiany w Polsce. Nowe fakty ws. katastrofy smoleńskiej, likwidacja gimnazjów, NFZ to tylko przedsmak jesiennej ofensywy PiS.


Na początku Jarosław Kaczyński zajął stanowisko w kwestii zarzucanego mu "nienawistnego milczenia". Stwierdził, że "nienawistnie milczał", bo nie chciał dawać Donaldowi Tuskowi "okazji do ogłoszenia wojny z PiS-em". Dodatkowo prezes Kaczyński twierdzi, że wydarzenia ostatnich tygodni są "wykładnikiem" tego, co działo się w Polsce w ciągu ostatnich lat.


Ubolewa nad tym, że krytykowano działania rządu PiS-u mające na celu "przywracanie uczciwości w życiu publicznym i gospodarczym". Prezes Kaczyński ma nadzieję, że "nacisk opinii publicznej" umożliwi zgodę Platformy na powołanie komisji śledczej w sprawie Amber Gold. Tylko PO może tę sprawę rozwiązać. Zaznacza też, że Donald Tusk zaprzepaścił resztki swojej wiarygodności.


Jarosław Kaczyński
w wywiadzie dla "Naszego Dziennika"

Problem polega na tym, że można powiedzieć absolutnie wszystko, np. że Polska jest "Singapurem Europy", i z tego powodu Sejm się nie zawali. To kwestia wiarygodności. W moim przeświadczeniu Donald Tusk wiarygodność stracił całkowicie. To, co powie, nie ma w ogóle znaczenia. No, chyba że oświadczy, że podaje się do dymisji. w każdym normalnym kraju powinien podać się do dymisji. Abstrahując już od kwestii smoleńskiej, która obaliłaby każdy demokratyczny rząd. U nas te mechanizmy niestety nie funkcjonują. CZYTAJ WIĘCEJ


Zobacz też: Gebert o haśle marszu prawicy: Nie twierdzę, że Kaczyński to nowy Hitler. Ale...

Jarosław Kaczyński nie pozostawia bez komentarza kwestii gospodarczych. Jest zdania, że sytuacja gospodarcza kraju wciąż się pogarsza, pożyczki, jakie zaciąga rząd nie są dobre na dłuższą metę, a środki unijne są marnowane. Dodaje też, że Platforma zaprzepaściła szansę Polski na "pchnięcie cywilizacyjne".


Jarosław Kaczyński
w wywiadzie dla "Naszego Dziennika"

Mechanizm nieekwiwalentnego przejmowania środków publicznych, który jest filarem tego systemu zbudowanego po 1989 r., nie tylko trwa, ale został wzmocniony. Łączna wartość funduszu inwestycyjnego to około 300 mld złotych. Bez CBA i twardej walki z korupcją ten modus operandi musiał dziś zwyciężyć. Zapowiadanych kilometrów autostrad nie ma, pieniędzy też nie ma, a wykonawcy bankrutują. Pod rządami PO te patologie się tylko pogłębiły, choć nietrudno było sobie wyobrazić, że tak będzie. Polska miała wielką szansę na pchnięcie cywilizacyjne. Zwalczanie korupcji i przywracanie elementarnego porządku w państwie było warunkiem powodzenia tego przedsięwzięcia. Tylko tak jak mówiłem - tych, którzy chcieli to zrobić, napiętnowano. CZYTAJ WIĘCEJ


Jarosław Kaczyński uchylił też rąbka tajemnicy i zdradził, co uslyszymy w jutrzejszym długo oczekiwanym "kontrexpose". Ma zamiar ogłosić swoje propozycje, mające na celu naprawić "problemy życia codziennego". Co więcej, dementuje doniesienia o tym, że nie ma alternatywy do rządów PO.

Jarosław Kaczyński
w wywiadzie dla "Naszego Dziennika"

Chodzi o podatki, służbę zdrowia, oświatę i bezpieczeństwo. Nieustannie słyszymy, że nie ma alternatywy dla obecnej władzy - to nieprawda. Mamy atrakcyjny, nowoczesny program. Pokażemy to, co oferujemy ludziom w sprawach najbardziej dla nich żywotnych. CZYTAJ WIĘCEJ


Jarosław Kaczyński zapowiada też radykalne zmiany w systemie edukacji. Przyznaje, że poprzednia reforma była niewypałem. Ma zamiar zlikwidować gimnazja, nie zważając na żadne "interesy lobby, które wytworzyły się wokół nich". Państwo "przejmie odpowiedzialność za szkoły", a liczba podręczników zostanie zredukowana.

Szef Prawa i Sprawiedliwości nie zapomniał oczywiście o reformie emerytalnej. Ma zamiar zapobiec nieuniknionej "powszechnej nędzy". Zapowiada też zlikwidowanie NFZ-u. Służba zdrowia "powróci do finansowania budżetowego, by lekarze nie myśleli jak sfinansować leczenie" pacjenta, ale jak go wyleczyć. PiS ma zamiar powrócić do koncepcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednej osobie. Jarosław Kaczyński zapowiada też ostre zaostrzenie prawa karnego.

Przeczytaj też: Palikot wymyślił, Kaczyński realizuje

Wbrew medialnym doniesieniom Kaczyński ani myśli odsuwać na bok kwestii smoleńskiej. Zapowiada nowe rewelacje w tej dziedzinie.

Jarosław Kaczyński
w wywiadzie dla "Naszego Dziennika"

Sprawa smoleńska została skoncentrowana w zespole parlamentarnym, który działa sprawnie. Będziemy mieli nowe wydarzenia w tej dziedzinie. Chodzi o ustalenie nowych faktów i wzmocnienie tych, które już zostały ustalone. Zarówno jeśli chodzi o przebieg katastrofy, jak i to, co ją poprzedzało. Już w czasie kampanii 2010 roku mówiłem, że katastrofa jest wynikiem wojny polsko-polskiej, wynikiem zabawy chłopców zapałkami, którzy podpalili dom. Podczas Zgromadzenia Obywatelskiego w sprawie katastrofy we wrześniu tego roku przedstawiłem punkt po punkcie, dlaczego Tusk za to odpowiada. Moje oceny się potwierdzają, choć nie miałem wtedy danych ze śledztw. Odpowiedzialność tej ekipy jest ewidentna. CZYTAJ WIĘCEJ


Podkreśla też, jak ważna jest dla Polski armia, a budowa tarczy nie wypali bez pomocy Amerykanów. Krytykuje też poczynania imnistra Sikorskiegoi prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Na koniec przepowiada, że PO czeka rychłe odsunięcie od władzy.

Jarosław Kaczyński
w wywiadzie dla "Naszego Dziennika"

Tusk, dawni działacze KL-D, Platforma - weszli w buty SLD. Ich historia skończy się tak samo. CZYTAJ WIĘCEJ


Cały wywiad można przeczytać tutaj.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Unia Europejska ma obciąć Polsce 13 miliardów euro. Chce przeznaczyć te pieniądze na ekologię
0 0Cios w kandydata PiS na komisarza. Zabrano mu część zadań
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy