Tomasz Lis w "Newsweeku": Tusk jest słabszy niż kiedykolwiek

Tomasz Lis w najnowszym "Newsweeku": Tusk jest słabszy niż kiedykolwiek
Tomasz Lis w najnowszym "Newsweeku": Tusk jest słabszy niż kiedykolwiek Fot. Tomasz Wawer / Agencja Gazeta
"Z punktu widzenia obywatela ważniejsza niż odpowiedź na pytanie, czy i jak działa państwo, jest odpowiedź na pytanie, kto mógłby sprawić, że zacznie ono działać. Na pierwsze odpowiedzi jest wiele. Na drugie – ani jednej" – pisze w najnowszym "Newsweeku" Tomasz Lis.


W swoim felietonie Tomasz Lis ocenia, że po pięciu latach rządów Platformy Obywatelskiej premier Donald Tusk stał się słabszy niż kiedykolwiek. Zdaniem naczelnego "Newsweeka", jego pozycja nie jest jednak zagrożona tylko dlatego, że nie istniej prawdziwa opozycja. Taka, która byłaby gotowa przejąć i sprawować władzę.

Czytaj też: PiS inwestuje w "Gazetę Polską Codziennie". Naczelny gazety Tomasz Sakiewicz zapewnia: "Nie będą ingerować w treść"

Tomasz Lis
w "Newsweeku"

Ponieważ subtelności nie są domeną polityków, w sprawie państwa pojawiają się zwykle mało wyrafinowane diagnozy ubrane najczęściej w grafomańskie frazy. „Mamy premiera, który nic nie może”, „państwo nie istnieje”, „kto tu rządzi?”, „czy leci z nami premier?”, oto wyciąg z humoru zeszytów sejmowych.

W wersji politycznej państwo nie może działać źle, nie może nawalać, nie może oblać testu. Państwo musi nie istnieć, musi się doszczętnie skompromitować, premier musi być Donaldem T., a urzędnicy jego pacynkami. CZYTAJ WIĘCEJ


W opinii Tomasza Lisa, powinniśmy cieszyć się, że w Polsce nie doszło do podobnej tragedii, jak 11 września w USA. "Co by było, gdyby polskie państwo dopuściło do kursu pilotażu terrorystów rozwalających później samolotami Pałac Kultury i pałac prezydencki? Jakiej formułki użyto by wtedy w Sejmie?" – pyta. Przywołując inne kontrowersyjne przypadki z całego świata, Lis stwierdza, że z popularną wśród opozycji formułą „państwa nie ma” powinno się poczekać. "Na pewno się przyda" – podsumowuje naczelny "N".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu