Prokuratura obawia się, że Marcin P. popełni samobójstwo. Jest jednym z najbardziej chronionych więźniów w Polsce

Marcin P.
Marcin P. Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Prokuratura obawia się o życie Marcina P. Istnieje prawdopodobieństwo, że założyciel Amber Gold, który od tygodni jest na ustach wszystkich Polaków może popełnić samobójstwo.


Do informacji pierwszy dotarł reporter RMF FM, Piotr Glinkowski. Poinformował, że Marcin P. jest jednym z 19. najbardziej chronionych więźniów w Polsce. Prokuratura obawia się, że założyciel Amber Gold może popełnić samobójstwo. Dyrektor aresztu, w którym przebywa oskarżony, przyznał rację śledczym.

Zobacz też: Boją się, że Breivik w więzieniu weźmie zakładników. Zatrudnią specjalnych "więźniów", którzy będą się nim zajmować

RMF FM podaje, że informacje te są objęte "szczególną ochroną". Marcin P. przebywa w monitorowanej całodobowo celi. Pracownicy więzienia non stop czuwają nad jego bezpieczeństwem. Jest także pod stałą opieką lekarską. Dodatkowo wyznaczono psychologa, który ma pomagać Marcinowi P. Były prezes Amber Gold nie ma chwili prywatności. Pracownicy więzienia wiedzą, co robi, z kim rozmawia, znają jego korespondencję. Ta procedura ma obowiązywać przez co najmniej trzy miesiące. Dalsze traktowanie Marcina P. w ten sposób zależy od tego, czy prokuratura uzna, że nie stwarza już zagrożenia dla własnego życia.

Konrad Piasecki gościł dziś w swoim programie "Kontrwywiad RMF FM" Jarosława Gowina. Pytał go o bezpieczeństwo Marcina P. Minister sprawiedliwości wymownie unikał odpowiedzi na te pytania. Zapewnił, że są przygotowani na jakąkolwiek próbę pozbawienia życia Marcina P. Na pytanie, "czy dostał szczególną ochronę, bo o nią prosił" odpowiedział tajemniczym "Nie potwierdzam, nie zaprzeczam".


Źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu