
Polskiej Linie Lotnicze LOT właśnie ogłosiły, że zawieszają od piątku wszystkie loty do Chin. Blokada rejsów ma potrwać do 9 lutego. Wszystko z powodu epidemii koronawirusa, która wybuchła w mieście Wuhan w prowincji Hubei. Na świecie zmarło już 213 osób.
REKLAMA
"W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego br. Decyzja ta jest podyktowana szczególną troską o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pasażerom i członkom załogi LOT-u" – informuje polski przewoźnik.
Przypomnijmy, że liczba chorych, u których stwierdzono obecność koronawirusa zwiększa się lawinowo. Ostatnia doba była najbardziej śmiercionośna od początku epidemii. Tylko w ciągu 24 godzin odnotowano prawie 2 tys. nowych przypadków. Na świecie zmarło już 213 osób. To stan na piątek rano.
W Wielkiej Brytanii potwierdzono dziś dwa pierwsze przypadki zakażenia wirusem. Obie osoby pochodzą z jednej rodziny i przebywają teraz pod opieką specjalistów.
źródło: Onet
