Kobieca, grungowa i androgeniczna. Ikona mody: Chloë Sevigny

Chloë Sevigny w kampanii marki Miu Miu, jesień-zima 2012/13
Chloë Sevigny w kampanii marki Miu Miu, jesień-zima 2012/13
Chloë Sevigny to jedna z najlepszych i najbardziej stylowych aktorek świata. Bez niej trudno sobie wyobrazić kino lat 90. i współczesną filmową awangardę. Chloë Sevigny to również ikona mody: twarz Miu Miu, projektantka Opening Ceremony... A do tego jest ekstremalnie seksowna!

SYMBOL EPOKI
Sharon Stone, Kurt Cobain i młodziutka Chloë Sevigny to trzy absolutne modowe ikony lat 90. i bogowie piękna przełomu XX i XXI wieku. Sevigny debiutował w słynnych „Kidsach” - filmie o młodzieży lat 90., która nie stroni od imprez, używek i niebezpiecznego seksu. Obraz stał się symbolem epoki, w której AIDS i narkotyki zaczęły być problemem naprawdę młodych dzieciaków. W modzie i lifestyle-u dominował wówczas kultura skate, która stopniowo wypierała grunge.

Czytaj również: Courtney Love: Grungowa diva wciąż inspiruje projektantów


Dzięki Współpracy z reżyserem Harmony Korine - filmy: „Skrawki”, „Julien Donkey Boy” - Chloë Sevigny stała się ikoną awangardowego amerykańskiego kina. Zagrała także dziewczynę wyklętego transseksualisty w „Nie czas na łzy” . Grała w „American Psycho”, „Brązowym króliku” Vincenta Gallo w „Dogville” Larsa von Triera, „Broken Flowers” Jarmuscha, „Melinda i Melinda” Allena, „Synu, synu, cóżeś ty uczynił" Herzoga....
Niedługo pojawi się również w drugim sezonie słynnego serialu grozy „American Horror Story”!

Czytaj również: Polskie gwiazdy lat 90. Kwintesencja stylu

IKONA MODY
Chloë jest jedną z najzdolniejszych aktorek ostatnich dwóch dekad. Sevigny to także ikona mody: bohaterka Harpers Bazzar i Vogue, projektantka i muza kreatorów.


VIDEO ART
Współpracowała m.in. z Kalupem Linzy – genialnym artystą wideo i preformerem, ktory stworzył film dla marki Proenza Shouler. W „Sampled and Left Ova” Chloë Sevigny gra znudzoną bogaczkę uwikłaną w fasadowy związek. W tle: koktajl party na dachu i butik Proenza Shouler. W roli głównej fenomenalny Kalup Linzy grający kobietę w typie Mony Lisy.
Film można zobaczyć: „Sampled and Left Ova”


Czytaj również: Polański dla Prady, Lynch i Dahan dla Diora. Gwiazdy kina robią filmy mody!


PROJEKTANTKA
Chloë Sevigny to również jedna z najciekawszych amerykańskieh projektantek mody. Tworzy regularne kolekcje dla kultowej marki Opening Ceremony. Ostatnia kolekcja to kwintesencja stylu grunge: połączenie kiczu, słodkiej dziewczęcość i stylu punk.
Promuje ją film o przewrotnym tytule: „Where's Bambi”


MIU MIU
Chloë Sevigny jest także twarzą zimowej kolekcji marki Miu Miu. Androgeniczna uroda Chloë podkreśla charakter kolekcji pełnej dandysowskich garniturów, utrzymanych w kolorach kamieni szlachetnych i wina.Chloë Sevigny ma również swoją drag sobowtórkę:
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...