#Hot16Challenge2 to społeczno-muzyczny fenomen ostatnich tygodni. Nie ma więc się co dziwić, że znaleźli się już naśladowcy. Powstało nowe wyzwanie polegające na na nagrywaniu piosenek z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Z katolickiej akcji wycięto jednak aspekt charytatywny.
Dziennikarz popkulturowy. Tylko otworzę oczy i już do komputera (i kto by pomyślał, że te miliony godzin spędzonych w internecie, kiedyś się przydadzą?). Zawsze zależy mi na tym, by moje artykuły stały się ciekawą anegdotą w rozmowach ze znajomymi i rozsiadły się na długo w głowie czytelnika. Mój żywioł to popkultura i zjawiska internetowe. Prywatnie: romantyk-pozytywista – jak Wokulski z „Lalki”.
Napisz do mnie:
bartosz.godzinski@natemat.pl
Na pomysł Barka Challenge wpadł wokalista zespołu Gooraleska - Bogusław Nawara. W wyzwaniu może wziąć udział każdy. Wystarczy nagrać własną aranżację piosenki związanej z papieżem Polakiem i religią katolicką. Na pierwszy ogień poszedł jego ulubiony utwór - "Barka".
O co chodzi w #barkachallenge?
Barka Challenge zainaugurowali m.in. Sebastian Karpiel-Bułecka, Rafał Brzozowski i Edyta Golec. Nagrali wspólny teledysk, który w poniedziałek rano (18 maja) trafił na YouTube. "Stworzenie każdego dzieła to tak naprawdę challenge, to nasz wspólny projekt do którego zaprosiliśmy wspaniałych artystów" – napisano w opisie wideo.
Dalej są wyjaśnione zasady: "#barkachallenge to zupełnie inny challenge niż wszystkie do tej pory, to jest dobrowolny challenge, do którego zaprasza nas sam Jezus, za pośrednictwem naszego ukochanego Ojca Świętego. Zapraszamy wszystkich, którym podoba się nasza inicjatywa do wspólnego rejsu i przedstawiania swoich pomysłów na przekaz swojej miłości do Jezusa".
"Naszym pomysłem jest próba - aby do 31 lipca - każdy kto ma ochotę włączył się w rejs - udostępniał swoje dzieła, gdzie uważa za słuszne, ale jak ma ochotę również udostępnił na #barkachallenge - z którego najlepsze aranżacje, lub zupełne nowe pomysły będą mogły wystąpić na wspólnym koncercie (koncert może również odbyć w formie online - czas pokazał, że jest to możliwe) 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Marii Panny o symbolicznej godzinie 21:37 zaraz po Apelu Jasnogórskim" – czytamy.