
Ministerstwo Zdrowia w piątkowy poranek poinformowało o 236 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, z których aż 168 przypada na województwo śląskie. Niestety resort poinformował także o śmierci 85-letniego mężczyzny.
REKLAMA
Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw śląskiego (168), dolnośląskiego (19), wielkopolskiego (16), opolskiego (10), świętokrzyskiego (5), pomorskiego (4), podlaskiego (4), lubelskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), lubuskiego (2), zachodniopomorskiego (2) oraz małopolskiego (1).
Zmarły 85-latek walczył o swoje życie w szpitalu w Tychach. W sumie resort informuje obecnie o 20 379 przypadkach COVID-19 w Polsce. Zmarły 973 osoby.
Przypomnijmy, że w czwartek resort informował łącznie o 405 nowych przypadkach zakażenia, a w całej Polsce liczba chorych przekroczyła 20 tys.