
REKLAMA
Informacja o zakażeniu koronawirusem w parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu-Środuli pojawiła się na stronie parafii w piątek. Dzień wcześniej duchowny źle się poczuł. Ksiądz odbył konsultację telefoniczną z lekarzem i został przewieziony do szpitala zakaźnego w Zawierciu. Tam wykonano mu test na obecność koronawirusa. Odwołano nabożeństwa zaplanowane na piątek i sobotę.
W sobotę potwierdzono pozytywny wynik testu księdza na obecność SARS-CoV-2. Parafia została zamknięta także w niedzielę. Dopiero w poniedziałek mają zapaść dalsze decyzje co do jej funkcjonowania.
"Drodzy parafianie, z powodu potwierdzonego koronawirusa u jednego z księży, który przebywa w szpitalu, odwołujemy nabożeństwa w naszym kościele" – napisała parafia w Sosnowcu na Facebooku. Jednocześnie księża zaapelowali do wiernych, którzy w ostatnich dniach przed 14 sierpnia uczestniczyli we mszach lub innych nabożeństwach, o baczną obserwację swojego stanu zdrowia i ograniczanie kontaktów.
Czytaj także: Ksiądz z koronawirusem udzielał komunii. Sanepid szuka uczestników mszy w 4 miejscowościach
Ostatnio okazało się też, że zakażony koronawirusem jest proboszcz z Ryszewka w województwie zachodniopomorskim. Sanepid szuka wiernych, którzy uczestniczyli we mszach świętych odprawianych przez księdza. Ksiądz przebywa w szpitalu w Szczecinie. Osoby, które miały z nim styczność, proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Pyrzycach.
źródło: "Dziennik Zachodni"