Słaba współpraca w rządzie. Pawlak o ministrze Rostowskim: Bardziej ufa swoim urzędnikom, niż kolegom z rządu

Jacek Rostowski i Waldemar Pawlak
Jacek Rostowski i Waldemar Pawlak Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Waldemar Pawlak ujawnia jak wyglądają prace rządu nad ustawami gospodarczymi. Jego relacja nie napawa optymizmem, bo resort finansów ma blokować wiele propozycji gospodarczych, które powinny ułatwić pracę przedsiębiorcom. "Minister Rostowski chyba bardziej ufa swoim urzędnikom, niż kolegom z rządu" – mówi Pawlak w "Rzeczpospolitej".


Czeka nas poważne spowolnienie gospodarcze i czas się do tego przygotować. Kilka propozycji, które mają pomóc przedsiębiorcom złożyło Polskie Stronnictw Ludowe. Jednak na razie brak konkretnych działań ze strony rządu. Wicepremier Waldemar Pawlak mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", że nowe prawo blokuje ministerstwo finansów, a Jacek Rostowski nie może przełamać oporu urzędników resortu.

Waldemar Pawlak
wicepremier

Myślę, że główny problem bierze się z innej optyki, jednorocznej, księgowej, a nie rozwojowej, czyli o przyszłych dochodach. Bo gdyby zastanowił się z perspektywy politycznej, wpłynąłby na urzędników, by nie patrzyli tak statycznie. Ale minister Rostowski chyba bardziej ufa swoim urzędnikom niż kolegom z rządu. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: "Rzeczpospolita"

Niektóre rozwiązania nie zostają wprowadzone nawet mimo przychylnej opinii premiera. Problemem jest długotrwały proces ustalania skutków wprowadzenia nowego prawa. Pawlak zapowiada, że będzie walczył o zmianę tych procedur i ich uproszczenie. Lider PSL-u żałuje też, że rząd nie jest tak aktywny na polu gospodarczym, jak opozycja. Niektóre jej propozycje Pawlak ocenia jako warte uwagi.

Zobacz też: Waldemar Pawlak patronem "Wiedźmina"? "Gry mogą być kopalnią złota"

Waldemar Pawlak
wicepremier

W projekcie PiS są konkretne propozycje, na których można pobudować trochę rozwiązań, które nie będą prowadziły do ślepej konfrontacji. Tu trzeba otwartości, bo czasem na początku odlotowy pomysł może się na końcu okazać dobrym rozwiązaniem. Nie odrzucałbym niczego z góry. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: "Rzeczpospolita"

Czytaj blog ministra Rostowskiego w naTemat

Wicepremier ocenia, że warto postarać się o poparcie partii opozycyjnych dla zmian gospodarczych. Oceania, że dialog z opozycją, jaki obserwowaliśmy przy podwyżce wieku emerytalnego, był dobrym rozwiązaniem.

Źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...