Zbuduj sobie dom ze słomy czyli Cohabitat Gathering i rekord crowdfundingu w Polsce

Kadr z filmu opowiadającego o festiwalu Cohabitat Gathering
Kadr z filmu opowiadającego o festiwalu Cohabitat Gathering Fot. http://www.youtube.com/user/Noaidi100
Gromadzenie energii słonecznej, budowa z kostek słomy, ogródki warzywne w publicznych miejscach miast z żywnością dla każdego to tylko niektóre postulaty Fundacji Cohabitat. Ruch na rzecz ekologii bez wyrzekania się cywilizacji zebrał przeszło 92 tysiące złotych. To rekord crowdfundingu w Polsce.


Wystarczy trochę dobrych chęci i można zrobić coś z niczego. Fundacja Cohabitat postawiła sobie ambitny cel. To ruch społeczny, który chce chronić przyrodę nie wyrzekając się dorobku cywilizacji. Jego założyciel, Paweł Sroczyński jest zdania, że otaczają nas absurdy – leki nas niszczą, żywność zatruwa, edukacja tłamsi kreatywność.

Postanowił to zmienić i założył Fundację Cohabitat. Organizuje festiwal, który gromadzi ludzi myślących podobnie-Cohabitat Gathering, który odbędzie się 13-14 października. Aby pokryć koszty, fundacji udało się pobić rekord crowdfundingu w Polsce. Zebrali przeszło 92 tysiące złotych. Na ten cel zrzuciło się 554 osoby.

Na festiwalu zjawią się osoby poważane w środowisku ekologicznym. Jadwiga Łopata, laureatka "ekologicznego Nobla" broni małych rodzinnych farm w Polsce. Dick Urban Vestbro walczy o polepszania środowiska mieszkalnego, chce wyprzeć z miast anonimowość czy wykluczenie.


Zobacz też: Zamień ulotkę na napis z mchu. Ekologiczne reklamy podbijają rynek

Na festiwalu Cohabitat Gathering nie zabraknie Brytyjki Mary Clear, która w miejscach publicznych zakłada ogrody warzywne i owocowe, z których żywność może konsumować każdy. Poruszone zostaną zagadnienia kumulowania energii solarnej czy budowania z kostek słomy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...