Śledztwo w sprawie seksafery umorzone. Dominique Strauss-Kahn bez wyroku

Dominique Strauss-Kahn, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego
Dominique Strauss-Kahn, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Dominique Strauss-Kahn nie zostanie skazany za udział w zbiorowym gwałcie na belgijskiej prostytutce. Kobieta wycofała swoje zarzuty, zmieniając słowo "gwałt" na "seksualną zabawę". Pojawiają się głosy, że została zastraszona.


Dominique Strauss-Kahn, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, nie odpowie za sprawę domniemanego udziału w zbiorowym gwałcie na belgijskiej prostytutce. 26-letnia Marion zaprzeczyła swoim wcześniejszym zeznaniom, w którym oskarżała Strauss-Kahna. Odmówiła zeznań i przesłała do prokuratury list, w którym sprostowała swoje zarzuty. Słowo "gwałt" zamieniła na "seksualną zabawę". Dodała też, że nie pamięta dobrze tych wydarzeń.

Jak podaje serwis RMF24, śledztwo toczące się od maja zostało umorzone. Pojawiają się jednak podejrzenia, że prostytutka została zastraszona i dlatego wycofała swoje oskarżenia.

Zobacz też: Strauss-Kahn próbuje wybronić się immunitetem

Stręczycielstwo w hotelu Carlton
DSK nie zazna jednak jeszcze spokoju. Przeciw niemu toczy się jeszcze inne postępowanie, dotyczące stręczycielstwa. Prokuratura podejrzewa, że Strauss-Kahn miał swój udział w międzynarodowej siatce stręczycieli, która zatrudniała prostytutki, nie zawsze pełnoletnie, na imprezy hotelu Carlton we francuskim Lille. Dodatkowo organizowane były tzw. "libertyńskie wieczory" z udziałem przedstawicieli lokalnej władzy.

Prokuratura podejrzewa, że były one finansowane z publicznych funduszy. Sprawa wyszła na jaw, gdy w ręce policji wpadł Dominique Alderwiereld, domniemany boss siatki i właściciel domów publicznych. Strauss-Kahnowi grozi 7 lat więzienia. Polityk nie przyznaje się do zarzutów twierdząc, że nie wiedział, iż kobiety obecne na tych imprezach były prostytutkami.


Pokojówka
Dominique Strauss-Kahn miał być faworytem prezydenckich wyborów we Francji. Jednak w krótkim czasie ujawniono kilka seksskandali z jego domniemanym udziałem. Obrazu polityka dopełnia jeszcze jeden zarzut na tle seksualnym, który umorzono. Dominique Strauss-Kahn miał zgwałcić pokojówkę jednego z nowojorskich hoteli Nafissatou Diallo. Ta sprawa pozbawiła Strauss-Kahna posady szefa MFW.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Unia Europejska ma obciąć Polsce 13 miliardów euro. Chce przeznaczyć te pieniądze na ekologię
0 0Cios w kandydata PiS na komisarza. Zabrano mu część zadań
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy