Co wyróżnia aplikację randkową Buble? Została stworzona przez kobiety dla kobiet. I to wyłącznie one mogą za jej pośrednictwem wykonać "ten pierwszy krok”. Aplikacja dostępna jest już w ponad 150 krajach, a jej akcje momentalnie wzrosły podczas giełdowego debiutu na Wall Street.
Bumble to aplikacja randkowa, w której pierwszy krok robią kobiety
Wolfe Herd jest najmłodszą kobietą, która wprowadziła firmę na giełdę w USA
Aplikacja wyceniana jest na 13 mdl dolarów
W Bumble to kobiety robią pierwszy krok
Twórczynią aplikacji Bumble jest Whitney Wolfe Herd, która to w 2014 roku postanowiła odmienić biznes randkowy. Zwróciła uwagę na przestarzałe zasady panujące na innych platformach i oddała w ręce kobiet wykonanie pierwszego kroku. Projekt powstał przy w wsparciu rosyjskiego miliardera Andreeya Andreeva, który doskonale zna rynek randek. To właśnie on jest założycielem europejskiego serwisu randkowego Badoo.
Wolfe Herd oddała w ręce kobiet decyzję o nawiązaniu kontaktu. Nie muszą czekać już na to, że zaczepi je jakiś facet na Tinderze, mogą zerwać ze stereotypami, podążając za swoimi potrzebami.
Dlatego właśnie założycielka zachęca użytkowników do śmiałego nawiązywania kontaktów. Nie chodzi jednak wyłącznie o randki, ale również zwykłą rozmowę lub kontakt biznesowy. Podkreśla też rolę szacunku i życzliwości we wzajemnych relacjach, które pozwalają budować trwałe więzi.
O aplikacji Bumble pisaliśmy już kilka lat temu, gdy projekt dopiero raczkował.
Obecnie firma weszła na giełdę, a jej debiut przyniósł niesamowity sukces.
Bumble warte 13 mld dolarów
Wolfe Herd jest najmłodszą kobietą, która wprowadziła firmę na giełdę w USA. Trzeba też przyznać, że debiut na Wall Street okazał się ogromnym sukcesem 31-latki. Akcje Bumble zadebiutowały po 43 USD za sztukę, co dało wycenę na poziomie ponad 8 mld USD. Liczba ta bardzo szybko stała się jednak nieaktualna, gdy akcje podskoczyły do 76 USD, a wycena wzrosła do ponad 13 mld dolarów.
W liście do inwestorów, wysłanym przed notowaniem akcji, Wolfe Herd napisała:
Tinder, molestowanie i Wolfe Herd
Bumble nie jest pierwszą aplikacją randkową, którą stworzyła Wolfe Herd. Kobieta była też współzałożycielką Tindera, którego opuściła w kwietniu 2014 roku. Wraz ze swoim odejściem ogłosiła, że w trakcie przyjęcia firmowego została ofiarą molestowania seksualnego, co potwierdziła pozwem sądowym. Firma macierzysta Tindera, Match Group Inc, kategorycznie zaprzeczyła tym informacjom, ale ostatnio sprawa skończyła się wypłaceniem jej ok. 1 mln dolarów.
Archaiczna dynamika płci i staromodne tradycje wciąż rządziły światem randek. Doprowadziło to do różnego rodzaju niezdrowej dynamiki, która ostatecznie pozbawiła kobiet mocy i stworzyła niepotrzebną presję na mężczyzn.
Wolfe Herd
założycielka aplikacji Bumble
Archaiczna dynamika płci i staromodne tradycje wciąż rządziły światem randek. Doprowadziło to do różnego rodzaju niezdrowej dynamiki, która ostatecznie pozbawiła kobiet mocy i stworzyła niepotrzebną presję na mężczyzn.