Sekretarz księcia Filipa Archie Miller-Bakewell będzie na jego pogrzebie
To jeden z ostatnich portretów księcia Filipa, które stworzył brytyjski artysta Raplh Heimans. Malarz jest uważany za jednego z najwybitniejszych współczesnych portrecistów na świecie. Swoje prace udostępnia na Instagramie. Fot. Instagram.com/@ralph.heimans
Reklama.
  • Kim jest Archie Miller-Bakewell? Co wiemy o sekretarzu księcia Filipa?
  • Jakie fakty z życia księcia Filipa ujawnił jego prywatny sekretarz?
  • Jak będzie przebiegać ceremonia pogrzebowa księcia Filipa?
  • Czarujący i staroświecki — takimi przymiotnikami najczęściej opisywany jest Archie Miller-Bakewell w brytyjskiej prasie. To właśnie on ma być jedynym "zwykłym człowiekiem" na pogrzebie księcia Filipa. Choć nie ma szlacheckiego pochodzenia i nie jest członkiem rodziny królewskiej, to według medialnych doniesień ma być jedyną osobą spoza brytyjskiej arystokracji, która ma być obecna na sobotniej uroczystości w zamku Windsor.

    Archie Miller-Bakewell: co wiemy o osobistym sekretarzu księcia Filipa?

    Archie Miller-Bakewell był najstarszym i najbardziej zaufanym współpracownikiem księcia Filipa, z którym współpracował od 2010 roku. Najintensywniej działali razem do 2017 roku, dopóki mąż królowej Elżbiety II nie postanowił przejść na królewską "emeryturę" i w wieku 97 lat wreszcie trochę poluzować kalendarz oficjalnych wizyt i wystąpień publicznych.
    Przez ostatnią dekadę Archie Miller-Bakewell był najbliższą i najbardziej zaufaną osobą spoza rodziny, do której trzeba było się zwracać w pierwszej kolejności, jeśli chciało się cokolwiek załatwić z księciem Edynburga. Nigdy nie nadużył jego zaufania i był najbardziej lojalnym współpracownikiem, choć to właśnie dzięki niemu wiadomo, że... książę Filip interesował się UFO.

    Książę Filip fascynował się UFO? Jego sekretarz zdradził, co czytał

    "The Sun" ujawnił, że w jednym z listów do autora książki "The Halt Perspective", którą książę dostał latem 2019, jego sekretarz zarzekał się, że "jest pewien, że zostanie przeczytana z dużym zainteresowaniem".
    Autorami tej publikacji są pułkownik US Air Force Charles Halt oraz emerytowany detektyw John Hanson, którzy opisują wydarzenia z 1980 roku, kiedy to żołnierze stacjonujący przy jednostce RAF Woodbridge byli wysłani do zbadania dziwnych świateł pojawiających się w okolicznym lesie.
    Także kolejna książka autorstwa Charlesa Halta, "Haunted Skies: The Encyclopedia of British UFOs" spotkała się z przychylą reakcją ze strony sekretarza księcia Filipa, który zapełnił autora, że: "Jego Królewska Mość doda tę pozycję do swojej kolekcji".

    Pogrzeb księcia Filipa — oto szczegóły ceremonii

    99-letni książę Filip, który zmarł 9 kwietnia, zostanie pochowany w najbliższą sobotę 17 kwietnia 2021 r. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na zamku Windsor w kaplicy św. Jerzego o godz. 15.00 czasu lokalnego (o godz. 16.00 w Polsce).
    Ustalono, że członkowie rodziny królewskiej (oprócz królowej Elżbiety II) będą szli za trumną udekorowaną wieńcem, sztandarem książęcym, a także czapką marynarską i mieczem (ma ją nieść 8 osób). Nie będzie wolno śpiewać (ze względu na pandemię covid-19), a wszyscy uczestnicy spotkania będą musieli mieć maseczki higieniczne.
    Procesja ma potrwać jedynie 8 minut, a ze względów sanitarno-epidemiologicznych w pogrzebie nie będzie mogło uczestniczyć więcej niż 30 osób. Na początek zaplanowano uczczenie pamięci księcia Edynburga minutą ciszy.
    Ceremonia będzie mieć prywatny charakter i będzie w całości transmitowana w telewizji.
    Czytaj także:
    logo