Konferencja premiera i ministra zdrowia 21.04.2021. Zostanie ogłoszone luzowanie obostrzeń.
Konferencja premiera i ministra zdrowia 21.04.2021. Zostanie ogłoszone luzowanie obostrzeń. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Już w środę, 21 kwietnia odbędzie się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w sprawie pandemii COVID-19. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że możemy spodziewać się między innymi odmrażania wybranych branż. Kiedy dokładnie poznamy nowe decyzje rządu?

REKLAMA
Piotr Müller przekazał, że w środę rano odbędzie się zebranie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym to zostaną podjęte decyzje dotyczące znoszenia obostrzeń. Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zaplanowana była mniej więcej na godzinę 12:30. Dokładny czas jej rozpoczęcia zależał jednak od długości trwania posiedzenia sztabu kryzysowego. Ostatecznie konferencja rozpoczęła się dopiero o godzinie 15:30.

Jak na razie nie wiadomo, czy faktycznie dojdzie do poluzowania restrykcji, choć mogłyby wskazywać na to malejące w ostatnich tygodniach liczby zakażeń koronawirusem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd postawi na regionalizację restrykcji w województwach.
Wiemy natomiast, że już od poniedziałku pewne branże zostaną "odmrożone". Rzecznik rządu pytany o to, których branż będzie dotyczyć poluzowanie stwierdził, że "można spojrzeć na to, w jakiej kolejności były te sektory zamykane". Jak powiedział, rząd zastosuje zasadę odwrotnej kolejności.
Obóz rządzący już od jakiegoś czasu podkreślał też, że priorytetem jest powrót uczniów do szkół. Można się więc spodziewać, że w kilku województwach do szkół już od poniedziałku, 26 kwietnia wrócą uczniowie klas I-III.

Konferencja premiera i ministra zdrowia 21.04.2021. Transmisja konferencji online [LIVE]


logo