Beata Szydło zasiadła w radzie społecznej szpitala wojskowego w Krakowie. Jak podała "Gazeta Wyborcza", była premier jest tam przedstawicielem ministra obrony narodowej. To już drugi taki przypadek w ostatnich tygodniach. Jak wiadomo, Beata Szydło zasiadła też w radzie przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.
W mediach od blisko 20 lat, w naTemat pracuję od 2016 roku jako dziennikarz i wydawca
Napisz do mnie:
rafal.badowski@natemat.pl
Ostatnio Beata Szydło dostała nominację do Rady Muzeum Auschwitz. Teraz okazało się, że zasiadła też w radzie społecznej 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką. Radę społeczną dla tej wojskowej placówki powołuje minister obrony narodowej.
"Gazeta Wyborcza" wysłała do biura prasowego MON prośbę o aktualną listę osób, które w niej zasiadają. Dziennikarze do dziś nie dostali odpowiedzi. Ale udało się potwierdzić, że Beata Szydło została przewodniczącą tej rady, delegowaną przez ministra obrony narodowej. Poza Szydło w radzie zasiada sześć innych osób, które są przedstawicielami szpitala oraz rad pielęgniarek i lekarzy.
Rada powoływana jest między innymi w celu oceny pracy dyrekcji szpitala. Jak podaje "Wyborcza", w cywilnym sektorze negatywna ocena rocznej pracy oznacza zwykle zmianę na stanowisku dyrektora. Tak było na przykład w przypadku Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w 2018 r.
– Kolekcjonerka tytułów - chce pokazać, że jeszcze coś od niej zależy, ale nie zależy nic – skomentował poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa wskazując na poprzednią nominację Beaty Szydło.
Przypomnijmy: ostatnio "Gazeta Wyborcza" ujawniła, że Beata Szydło będzie zasiadać w Radzie Muzeum Auschwitz. Mało tego, okazało się, że europosłanka PiS miała podobno znacznie większe ambicje, o czym powiedziała dziennikowi była ambasadorka Polski w Izraelu.
– Nie wiem, jakie kwalifikacje ma Beata Szydło. Wiem, że od dawna chciała zastąpić Piotra Cywińskiego na stanowisku dyrektora Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jej misją w radzie będzie zapewne upolszczenie Auschwitz – stwierdziła na łamach "Wyborczej" Agnieszka Magdziak-Miszewska, była ambasadorka Polski w Izraelu.